Dziś mamy 6 października 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

09 września 2022

Symboliczne przecięcie czerwonej wstęgi. Niepubliczna szkoła otwarta

fot. powierzone

fot. powierzone

31 sierpnia w Niepublicznej placówce Mini Akademia w # Mroczy odbyło się uroczyste pożegnanie wakacji, co nie stanowiło jedynego - tego dnia wydarzenia. Dyrekcja wraz z kadrą Mini Akademii entuzjastycznie przywitała Rodziców oraz Dzieci w nowej placówce w Mroczy na wielkim otwarciu.

To właśnie na ten dzień zaplanowano wówczas otwarcie Niepublicznego Przedszkola Mini Akademia wraz z placówką Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

Od roku miejscowość cieszy się nowoczesnym budynkiem wraz z innowacyjnym wyposażeniem. Na czele europejskich standardów bytowych - wykwalifikowana kadra m.in. w kierunku niepełnosprawności. Rok szkolny 2022/2023 przyniósł możliwość edukowania dzieci w prywatnej szkole podstawowej również przy ulicy Postępu 1.
Placówka dysponuje dużymi salami dydaktycznymi, salą gimnastyczną, salą do integracji sensorycznej, gabinetem logopedycznym, psychologicznym, „Małpim Gajem” - wewnątrz placówki, dużym placem zabaw  - zewnętrznym, dostosowanym i rozbudowanym dla dzieci od 2,5 do 10 roku życia, jak i dużym osobnym boiskiem do
wiczeń.
 
Uroczystość otwarcia obfitowała w moc atrakcji, wzruszeń oraz dobrych słów od zaproszonych osobistości. Pani dyrektor Barbara Szurik przywitała wszystkich gości, a w szczególności dzieci. Dziękowała rodzicom, za powierzenie jej największych skarbów jakim są ich dzieci, za zaufanie jakim ją obdarzyli i całą kadrę pedagogiczną placówki.

Placówka gościła m.in. Panią Dyrektor GZOO Alicję Babiarz-Synakiewicz - w imieniu swoim, jak i Zastępcy Burmistrza Miasta Mrocza, Mentor placówki Panią Doktor Małgorzatę Karwowską, Proboszcza parafii - księdza Wojciecha Cierniaka a także wspaniałe Dzieci uczęszczające do placówek wraz z Rodzicami i opiekunami. Otwarcie przyświeciły słowa Pani Doktor zawarte w cytacie wraz z komentarzem - „Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic, a szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko, a to miejsce jest tego przykładem - możecie być Państwo szczęśliwi, bo Państwa dziecko jest dobrze zaopiekowane”. Placówka zapewnia podmiotowe podejście do Dziecka w klimacie wielowymiarowego rozwoju.

Zwieńczeniem oficjalnych przemówień było przecięcie symbolicznej czerwonej wstęgi przez Dzieci przedszkolne oraz pierwsze Uczennice szkoły podstawowej. Placówka zapewniła też wiele atrakcji w postaci dmuchańców zlokalizowanych na boisku szkolnym, malowania twarzy, jak również możliwość degustacji przez wszystkich słodkich i wytrawnych przekąsek, posiłków, przygotowanych przez niezawodną kadrę kuchenną placówki.

materiał: Natalia Ambroziak - wicedyrektor placówki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)