Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

09 września 2022

Symboliczne przecięcie czerwonej wstęgi. Niepubliczna szkoła otwarta

fot. powierzone

fot. powierzone

31 sierpnia w Niepublicznej placówce Mini Akademia w # Mroczy odbyło się uroczyste pożegnanie wakacji, co nie stanowiło jedynego - tego dnia wydarzenia. Dyrekcja wraz z kadrą Mini Akademii entuzjastycznie przywitała Rodziców oraz Dzieci w nowej placówce w Mroczy na wielkim otwarciu.

To właśnie na ten dzień zaplanowano wówczas otwarcie Niepublicznego Przedszkola Mini Akademia wraz z placówką Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

Od roku miejscowość cieszy się nowoczesnym budynkiem wraz z innowacyjnym wyposażeniem. Na czele europejskich standardów bytowych - wykwalifikowana kadra m.in. w kierunku niepełnosprawności. Rok szkolny 2022/2023 przyniósł możliwość edukowania dzieci w prywatnej szkole podstawowej również przy ulicy Postępu 1.
Placówka dysponuje dużymi salami dydaktycznymi, salą gimnastyczną, salą do integracji sensorycznej, gabinetem logopedycznym, psychologicznym, „Małpim Gajem” - wewnątrz placówki, dużym placem zabaw  - zewnętrznym, dostosowanym i rozbudowanym dla dzieci od 2,5 do 10 roku życia, jak i dużym osobnym boiskiem do
wiczeń.
 
Uroczystość otwarcia obfitowała w moc atrakcji, wzruszeń oraz dobrych słów od zaproszonych osobistości. Pani dyrektor Barbara Szurik przywitała wszystkich gości, a w szczególności dzieci. Dziękowała rodzicom, za powierzenie jej największych skarbów jakim są ich dzieci, za zaufanie jakim ją obdarzyli i całą kadrę pedagogiczną placówki.

Placówka gościła m.in. Panią Dyrektor GZOO Alicję Babiarz-Synakiewicz - w imieniu swoim, jak i Zastępcy Burmistrza Miasta Mrocza, Mentor placówki Panią Doktor Małgorzatę Karwowską, Proboszcza parafii - księdza Wojciecha Cierniaka a także wspaniałe Dzieci uczęszczające do placówek wraz z Rodzicami i opiekunami. Otwarcie przyświeciły słowa Pani Doktor zawarte w cytacie wraz z komentarzem - „Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic, a szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko, a to miejsce jest tego przykładem - możecie być Państwo szczęśliwi, bo Państwa dziecko jest dobrze zaopiekowane”. Placówka zapewnia podmiotowe podejście do Dziecka w klimacie wielowymiarowego rozwoju.

Zwieńczeniem oficjalnych przemówień było przecięcie symbolicznej czerwonej wstęgi przez Dzieci przedszkolne oraz pierwsze Uczennice szkoły podstawowej. Placówka zapewniła też wiele atrakcji w postaci dmuchańców zlokalizowanych na boisku szkolnym, malowania twarzy, jak również możliwość degustacji przez wszystkich słodkich i wytrawnych przekąsek, posiłków, przygotowanych przez niezawodną kadrę kuchenną placówki.

materiał: Natalia Ambroziak - wicedyrektor placówki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)