Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

11 października 2021

Szkolenia dla klas mundurowych. Odbywają się one w weekendy

fot. pow.

fot. pow.

Na terenie Bazy Operacyjnej Jednostki Ratownictwa Specjalnego w# Kowalewku od początku września trwają w systemie weekendowym szkolenia młodzieży klas mundurowych.

Zajęcia obejmują tematykę wojskową oraz podstawy ratownictwa. Gro młodzieży to uczniowie Technikum Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Mroczy, którzy od września br. czynnie angażują się w podnoszenie swoich umiejętności i zgłębiają tajniki strzelectwa, bronioznastwa, atletyki terenowej oraz topografii. Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie w oparciu o kadrę, infrastrukturę i bazę szkoleniową JRS i zakończone zostaną egzaminami, które to pozwolą zweryfikować zdobytą wiedzę. Najlepsi uczniowie będą mogli rozpocząć staż kandydacki w jednostce oraz rozpocząć swoją przygodę z bardziej zaawansowanymi zagadnieniami i zdobywać kolejne doświadczenia i uprawnienia. Nad prawidłowym tokiem zajęć czuwają wyznaczeni koordynatorzy z ramienia Komendy Jednostki st.rat. Emilian Kwiatkowski, st.rat. Jędrzej Sperkowski, rat. Daniel Mizdalski. 

Materiał: JRS Kowalewko 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Jojo, w dniu 11-10-2021 19:17:09 napisał:

  I to ma być niby OSP?Lipa jakaś!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Jan, w dniu 11-10-2021 19:21:29 napisał:

  No tak lepiej siedzieć w garażu z Harnasiem i wozu strażackiego pilnować wtedy to prawdziwa OSP

  odpowiedz

  • 0 (0)

  panda, w dniu 12-10-2021 08:34:15 napisał:

  rozwiązać to pseudo OSP. Wstyd tylko przynoszom. Pan Burmistrz i Radni powinni coś z tym zrobić natychmiast.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  JRS, w dniu 12-10-2021 09:05:56 napisał:

  Dlaczego pseudo ? Bo robimy więcej niż gaszenie ? Bo chyba nie rozumiem, panda? Może powiesz coś więcej o nas czego my nie wiemy ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Cytryna
3,99PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)