Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 września 2020

Szkolenie strażników miejskich i gminnych w zakresie kontroli ruchu drogowego

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

12 września 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyło się# szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli ruchu drogowego. W szkoleniu uczestniczyło 20 funkcjonariuszy straży miejskich i gminnej z Mroczy, Mogilna, Nakła nad Notecią oraz Sadek.

Podczas spotkania omawiane były kwestie dotyczące uprawnień strażników miejskich/ gminnych przy wykonywaniu czynności służbowych w zakresie egzekwowania przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami w zakresie posiadanych uprawnień. Ponadto zostały omówione również obowiązki jakie spoczywają na zarządcach dróg publicznych w tym dróg wewnętrznych w zakresie prawidłowego i zgodnego z przepisami ich oznakowania znakami poziomymi i pionowymi.

Zajęcia przygotował i przeprowadził mgr. podinsp. Tomasz Ziemiański - ekspert KWP w Gdańsku w zakresie postępowań w sprawach o wykroczenia oraz ruchu drogowego wykładowca w Studium Szkolenia Specjalistycznego Służb Mundurowych w Gdańsku.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński - Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 16 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)