Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2022

Szkolenie z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Warsztaty dla uczniów

fot. SP im. Wojska Polskiego w Mroczy

fot. SP im. Wojska Polskiego w Mroczy

We wtorek, 29 listopada w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyło się szkolenie# z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla uczniów klas I-VII.

Celem szkolenia było uzupełnienie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie uczestników do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie miało formę warsztatów opartych m.in. na ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem fantomów do nauki resuscytacji oraz zapoznania z automatycznym defibrylatorem zewnętrznym. (AED).

Szkolenie przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią: asp. szt. Marcin Chlebek, mł. asp Jakub Narloch, mł. ogn. Mateusz Kaczmarek, a zorganizowały je i wzięły aktywny udział: Barbara Tadych, Katarzyna Laza-Berghieh i Agnieszka Wojtczak.

Serdeczne podziękowanie dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i poświęcony czas.

Materiał: Barbara Tadych / Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)