Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

14 października 2021

Tego dnia królowała tabliczka mnożenia. Matematyka może być ciekawa

fot. SP w Witosławiu

fot. SP w Witosławiu

1 października nasza szkoła obchodziła# Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie mieli okazję powtórzyć działania z mnożenia w niecodzienny sposób - podczas lekcji oraz na przerwach. Oprócz gier i zawodów z układania wież z kubeczków w trakcie lekcji matematyki uczniowie i nauczyciele mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w szybkich egzaminach pomiędzy lekcjami. Na przerwach patrole egzaminacyjne czekały na chętnych uczniów, którym wręczały certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia za bezbłędne wykonany test. Był to dzień pełen emocji i radości dla uczniów oraz nauczycieli.

Materiał: Anna Nowakowska - SP w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)