Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2024

"Toruń Szlakiem Legend". Wycieczka udała się wyśmienicie

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W środę 29 maja uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej #im. Adama Mickiewicza w Witosławiu wybrali się na wycieczkę do Torunia.

Pani przewodnik rozdała wszystkim uczestnikom elementy średniowiecznego ubioru i tak ruszyliśmy na zwiedzanie najważniejszych zabytków Starego Miasta w Toruniu: średniowieczne mury miejskie, bramy i baszty, Dom Mikołaja Kopernika, Rynek Staromiejski z Ratuszem, piękne kamienice, pomnik Kopernika.

Zobaczyliśmy też pomnik Filusia i osiołka toruńskiego. W Planetarium obejrzeliśmy seans pt. „Jak zostać astronomem”. Po zjedzeniu obiadu zawitaliśmy na warsztaty piekarnicze aby odkrywać tajemnice toruńskiego piernika. Nie zabrakło również czasu na lody i kupowanie pamiątek na staromiejskich straganach.

Mimo długiej podróży, wycieczka udała się wyśmienicie, a wspomnienia związane z Toruniem na długo pozostaną z nami!

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)