Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

14 września 2021

Uczniowie „Staszica” wzięli udział w konferencji. Ich wystąpienie było świetne

fot. pow.

fot. pow.

Troje wolontariuszy z Zespołu Szkół im. S. Staszica# Zosia Niedbała, Zuzia Gajewska i Mikołaj Wnuk dzięki swojemu projektowi „Pomagamy – odpowiedzi specjalistów na trudne pytania młodzieży”, który zrealizowany został przy współpracy z panią psycholog Dobrosławą Jedynak i z panem socjoterapeutką Arkadiuszem Szczepańskim przy wsparciu pani pedagog Małgorzaty Sass – Jakóbczyk, otrzymało zaproszenie na VIII Ogólnopolską Konferencję Uzależnienia – Polityka , Nauka, Praktyka.

Profilaktyka ryzykownych zachowań, która odbyła się w Warszawie w dniach od 6 do 8 września bieżącego roku. Wolontariusze poproszeni zostali do zaprezentowania swojego projektu szanownemu gronu naukowców i praktyków związanych z profilaktyką ryzykownych zachowań. W trakcie wystąpienia wolontariusze wykazali się pełnym profesjonalizmem przygotowując prezentację oraz naturalnością i opanowaniem w opisywaniu projektu. Głos w czasie wystąpienia zabrała również pani psycholog Dobrosława Jedynak, która wspierała młodzież dobrym słowem i pozytywną energią. Młodzież świetnie poradziła sobie z pytaniami, które zadawane były przez specjalistów po zaprezentowaniu i opisaniu projektu. Wystąpienie zostało bardzo dobrze odebrane przez uczestników konferencji a gratulacjom nie było końca.

Materiał: Monika Daniel - Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)