Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

23 września 2021

Uczniowie nakielskiego liceum wzięli udział w rajdzie rowerowym

fot. pow.

fot. pow.

Po deszczowym wtorku nastała# słoneczna środa 22 września – czas klasowego rajdu rowerowego pierwszej matematyczno-informatycznej.

Aktywne powitanie jesieni połączone z ogniskiem przy przystani okazało się świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu i integrację klasy. Trasa rajdu wiodła ścieżkami rowerowymi i drogami leśnymi z Nakła do Brzózek i z powrotem. Uczniowie i opiekunowie odwiedzili w Potulicach okazały dąb, pomnik przyrody. Atrakcją architektoniczną była kaplica pałacowa z kryptą rodową Potulickich, w której spoczywa też ostatnia z rodu, hrabina Aniela Potulicka. O życiu hrabiny, wielkiej i odważnej patriotki, opowiedziała Ania. Kolejnym punktem edukacyjnym był cmentarz ofiar terroru hitlerowskiego w Potulicach, gdzie uczestnicy wyprawy poznali historię tego miejsca pamięci dzięki prelekcji Leny. Ostatni przystanek był w Brzózkach – malowniczej miejscowości położonej w lesie, którą rozsławiają oryginalne rzeźby i piękne murale. Najważniejszą atrakcją wyprawy było jednak ognisko i pieczenie kiełbasek oraz pieczywa. Słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawczynię cieszył się dużym zainteresowaniem i szybko znikał w roześmianych buziach rowerzystów. Dziękujemy opiekunom, paniom Katarzynie Łapińskiej i Ilonie Świder oraz panu Bogusławowi Rydzyńskiemu, za wspólnie spędzony czas. Wracamy do szkoły zadowoleni, z apetytem na kolejny wspólny wyjazd.

Materiał: Ilona Świder - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)