Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Uczniowie włączyli się do akcji. Los powstańcow nie jest im obojętny

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce #historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, w którą zaangażowali się uczniowie klas 7-8 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu.

Projekt realizowany był na lekcjach historii oraz pozalekcyjnych spotkaniach z uczniami. W ramach akcji uczniowie uczestniczyli w lekcji, której celem była dyskusja na temat spotów kampanii BohaterON – Godzina „W”. Uczniowie analizowali i interpretowali czas, miejsce i zachowanie bohaterów spotów. Przedstawili refleksję na temat przesłania materiałów wideo i motywacji autorów kampanii społecznej. Kolejne zajęcia poświęcone były opowiadaniu "Uparte serce tego miasta" Renaty Piątkowskiej. Uczniowie z zaangażowaniem pracowali z materiałami edukacyjnymi. Praca uczniów w Kolegiach Redaktorskich pozwoliła na dyskusję i pogłębienie wiedzy uczniów na temat powstania i przyczyniła się do opracowania artykułów do gazety "Uparte serce tego miasta". Spotkania pokazały, że los powstańców nie jest nam obojętny, że czujemy się odpowiedzialni za to, by następne pokolenia poznały prawdę o tych tragicznych wydarzeniach.

Materiał: Koordynator projektu Roksana Jarecka / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)