Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

09 września 2021

Uczniowie z Samostrzela rozpoczęli praktyki. Odbywają je w Grecji

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę 5 września 18 uczniów technikum weterynarii z# Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu pod opieką lek. wet. Magdaleny Wyczańskiej –Jabłkowskiej i Małgorzaty Ciechanowskiej wyruszyło, w ramach programu Erasmus+, na dwutygodniowe staże zawodowe w Grecji. Uczestnicy projektu dobrymi wynikami w nauce w pełni zasłużyli na ten atrakcyjny wyjazd. Stażyści musieli odbyć długą, skomplikowaną podróż. Autokarem udali się na lotnisko w Berlinie, by przekonać się, że i ludzie potrafią latać oraz podziwiać ląd z lotu ptaka. Wielu z nich po raz pierwszy miało okazję podróżować takim środkiem transportu, co było ogromnym przeżyciem. Grecja przywitała uczniów piękną pogodą i wspaniałymi widokami. Staże zawodowe odbywają się w drugim co do wielkości mieście tego państwa – Salonikach, po których już pierwszego dnia spacerowali.

W poniedziałek 6 września młodzież uczestniczyła w spotkaniu organizacyjnym z przedstawicielami szkoły Lifelong Learning Centre Ipodomi, która już po raz drugi organizuje staże zawodowe dla uczniów z Samostrzela. Uczestnicy projektu zostali zapoznani z programem stażu, a także z procedurami bezpieczeństwa związanymi z pandemią koronawirusa. Ponadto przedstawiono im zarys historii i kultury Salonik. Kuchnia grecka oraz ilość serwowanych dań pozytywnie zaskakuje wszystkich. Oznacza to jednak, że limit wagowy bagaży nie martwi tak, jak utrzymanie sylwetki sprzed wyjazdu.

Kolejnego dnia młodzież wybrała się na praktyki do ekologicznej farmy. Uczniowie byli pod wrażeniem metod wykorzystywanych przy produkcji mięsa i mleka. Dzień zakończył się miłym pobytem na plaży.

Materiał: Weronika Marciniak, Weronika Redmann, Julia Zjawińska

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)