Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Uczniowie z wizytą w mroteckim urzędzie. Ciekawa lekcja WOS-u

fot. Ewelina Musiał - UMiG w Mroczy

fot. Ewelina Musiał - UMiG w Mroczy

24 listopada w ramach zajęć edukacyjnych z edukacji dla# bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie uczniowie klasy VIIIA z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie wraz z wychowawcą klasy P. Barbarą Kotulską zapoznali się z funkcjonowaniem samorządu gminnego oraz zarządzania kryzysowego.

Tematyka zajęć „wyjazdowych” obejmowała zagadnienia związane z Radą Miejską – organem stanowiącym gminy (zadania i uprawnienia Rady Miejskiej w Mroczy przedstawione w sali sesyjnej im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego) oraz organu wykonawczego gminy tj. Burmistrza MiG Mrocza (struktura i zadania Urzędu i Miasta Gminy w Mroczy). Prelekcje na w/w temat obejmowały również te związane z funkcjonowaniem Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej, sytuacji kryzysowych, Straży Miejskiej w Mroczy, budżetu gminy itp. W rolę przewodników i zarazem nauczycieli wcielili się Sekretarz MiG Mrocza P. Renata Jesionowska-Zawieja, Skarbnik MiG Mrocza P. Natalia Zmudzińska, Komendant SM w Mroczy P. Jacek Ćwikła, P. Barbara Modrzejewska – Stanowisko ds. Obronnych, Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej w UMiG w Mroczy oraz Przewodniczący RM w Mroczy Jarosław Odrobiński jednocześnie koordynator przedsięwzięcia – nauczyciel w/w przedmiotów w szkole. Na zakończenie pobytu uczniowie otrzymali drobne promocyjne upominki, wcześniej klasowa „trójka” wręczyła Pani Sekretarz Podziękowanie za bardzo miłe i serdeczne przyjęcie.

Ostatnim miejscem, z którymi zapoznała uczestników podróży do Mroczy Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy P. Natalia Ziółkowska była wspomniana biblioteka oraz mrotecka Izba Pamięci im. „Bohaterów Walk o Niepodległą”. Po czym nastąpił powrót do szkoły.

Materiał: Jarosław Odrobiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)