Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

01 sierpnia 2021

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości w Orlu

fot. MM

fot. MM

1 sierpnia w kościele pw. św. Macieja w Orlu zorganizowano# uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego, które zapoczątkowała msza święta w intencji ofiar Powstańców Warszawskich oraz żołnierzy Armii Krajowej: ppor. Bernarda Bzdawki, ppor. Benedykta Musiała i ppor. Tadeusza Kapsy.

Po zakończeniu nabożeństwa, nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej żołnierzy Armii Krajowej z terenu gminy Mrocza. W dalszej kolejności uroczystości przeniosły się na plac znajdujący się przed świątynią. Po odegraniu hymnu narodowego, delegacje złożyły kwiaty i znicze na grobach Powstańców Warszawskich – Iwony i Andrzeja Dunajewskich, Marii Koczorowskiej oraz Benedykta Musiała.

Oceń artykuł: 18 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    CNA, w dniu 02-08-2021 16:07:37 napisał:

    było pieknie , donośle i patriotycznie . Dziekujemy !

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa domu pod klucz
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sprawdzanie geometrii kół
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)