Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

29 stycznia 2023

Walczyli o tytuł "Najlepszego Juniora”. Feryjny Turniej Szachowy

fot. powierzone

fot. powierzone

W sobotę, 28 stycznia 2023 roku po raz siódmy młodzi entuzjaści szachów przyjechali do Mroczy# gdzie na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się VII Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

Równolegle w Mroczy odbyły się jednocześnie 3 turnieje:
• Turniej A – dla Juniorów posiadających IV lub wyższą kategorię – z czasem 12’+4’’ na zawodnika, 7 rund
• Turniej B – dla zawodników z V lub bez kategorii – z czasem 30’ na zawodnika, 5 rund.
• Turniej C – Turniej przewidziany z myślą dla opiekunów i rodziców – z czasem 12’+4’’, 7 rund.

Na turniej szachowy, przybyło łącznie 74 zawodników, z takich miast jak: Mrocza, Bydgoszcz, Szubin, Barcin, Zlotów, Tuchola, Osielsko, a także Grudziądz, Poznań, Gniezno, Kalisz, Gdynia, Toruń, Chojnice. W turnieju udział wzięło również kilku graczy narodowości Ukraińskiej.

Oficjalnie turniej rozpoczęli: prezes Klubu LUKS Feniks Mrocza – Marcin Klebs, oraz Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji - Marian Wiśniewski. Turniej poprowadził sędzia Centralnej Klasy Państwowej – Mirosław Kozielski.

Od początku turnieju zawodnicy zawzięcie walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora”. Ostatecznie tytuł ten, dzięki lepszej punktacji pomocniczej, przypadł Michałowi Góreckiemu (LKS "Chrobry" Gniezno). Drugie miejsce przypadło Wiktorowi Haluja (KSz "LECH-WSUS Poznań), a trzecie miejsce na podium zajął Jakub May (KSz "LECH-WSUS Poznań).

W Turnieju B pierwsze trzy miejsca wyglądały następująco: 1. miejsce – Dominik Klejdysz (Ósemka Chojnice), 2 miejsce - Oliwier Nawrot (MDK 5 Bydgoszcz), 3 miejsce – Paweł Wiśniewski (Bydgoszcz). W tym turnieju była możliwość podwyższenia swojej kategorii szachowej co udało się sporej liczbie osób.

W Turnieju C brało udział 12 zawodników. Dla niektórych była to pierwsza styczność z szachami. Wyniki nie były zaskakujące najlepszy był Radosław Kilar (KSach "Jedynka" Złotów). Za nim na podium miejsca zajęli Roman Terekhov (BKS "Chemik" Bydgoszcz) oraz Mirosław Kozak (KSzach "Jedynka" Złotów).

Jak zawsze na turnieju panowała rodzinna atmosfera, dostępny był bar kawowo-herbaciany, a dla każdego zawodnika została zapewniona nagroda w postaci drobnego upominku.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach i zapraszamy na kolejne szachowe zmagania do Mroczy.

Materiał: Mirosław Kozielski

Oceń artykuł: 40 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Mózg, w dniu 29-01-2023 23:01:38 napisał:

  Szczere GRATULACJE :). Skoro siłownia jest dla mięśni do SZACHY są dla MÓZGU. Bardzo Proszę o zatrzymanie BRAKU rozwoju gry w Gminie NAKŁO i SADKI przez Pana Prezesa KPZSzach.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  szachista , w dniu 30-01-2023 11:52:23 napisał:

  Nakło faktycznie jest teraz szachową pustynią...szkoda

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)