Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2021

We wrześniu rusza kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie. Kogo dotyczy?

fot. archiwum

fot. archiwum

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa dla powiatu nakielskiego zostanie przeprowadzona przez# Powiatową Komisję Lekarską w Nakle n/Not. w okresie od 13 września do 6 października 2021 r. w godz. od 7.30 do 14.30 w budynku przy ul. Dabrowskiego 50.

Do kwalifikacji wojskowej w 2021 r. zostaną wezwani:

 • mężczyźni urodzeni w 2002 r.,
 • mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
 • osoby urodzone w latach 2000–2001, które wcześniej zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia,
 • kobiety urodzone w latach 1997-2002 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, a także kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami szkół lub kierunków: analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
 • mogą być wezwane również osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłoszą się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.

Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej, powinny zabrać ze sobą:

 • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
 • posiadaną dokumentację medyczną,
 • aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy),
 • dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.

Natomiast ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny, powinni dodatkowo zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie ich zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 (lub 24) miesięcy oraz książeczkę wojskową.

Obwieszczenie o kwalifikacji wojskowej do pobrania poniżej. 

Materiał: Urząd Miejski w Szubinie 

Oceń artykuł: 0 8
Pliki do pobrania
obwieszczenie o kwalifikacji wojskowej 2021 (1).pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (10)

  Naklo, w dniu 31-07-2021 17:02:09 napisał:

  Pójdą ubrani w rurki żel na włosach i oto cała kwalifikacja wojskowa ..... Powinno się przywrócić zasadnicza służbę wojskową.

  odpowiedz

  • 10 (10)

  naklok, w dniu 31-07-2021 17:59:51 napisał:

  Tylko stres dla mlodych i strata kasy podatnikow

  odpowiedz

  • 1 (7)

  rozpylacz, w dniu 31-07-2021 21:32:02 napisał:

  Masakra jakaś. Koorwa 18 lat oni po urzędach, lekarzach z mamusią bo sam co umi to tik toka nagrać a gdzie do wojska.

  odpowiedz

  • -4 (4)

  REZERWISTA, w dniu 01-08-2021 09:11:59 napisał:

  ZSW wróć. Kompania śpiew! Niedługo przyjdzie w Twoim życiu taka chwila Gdy w super Rambo raptem zmieni się z cywila Kiedy przeróżne zaświadczenia Nie dadzą jednak odroczenia I po wcieleniu wita Cię miarowy krok To idzie fala, fala, fala Mundur rozpięty, czapka w ręku, pas na jajach To idzie fala, fala, która dobrze wie Że w wojsku wcale nie jest źle! Druga zwrotka! Kiedy obetną koci ogon Ci do końca Wtedy w kapralu będziesz widział nawet ojca Gdy Cię koledzy w sali zgnoją To będziesz wiedział co to wojo Po nocach będzie budził Cię żołnierski śpiew To idzie fala, fala, fala Mundur rozpięty, czapka w ręku, pas na jajach To idzie fala, fala, która dobrze wie Że w wojsku wcale nie jest źle! Piwo jasne, komu piwko? Lecz czas jak rzeka nawet w wojsku szybko mija A wojsko uczy, wychowuje i rozwija Chusta na plecach to nie kołnierz Już jesteś cywil, a nie żołnierz I niech się o tym zaraz dowie cały świat To wyszła fala, fala, fala Ludzie ze strachu zamykają się w przedziałach To wyszła fala, fala, fala Zalewa wszystko nawet sama się zalała To wyszła fala, fala, fala Jest tak szczęśliwa, że aż pociąg zarzygała To wyszła fala, fala, która brzegi rwie Ludzie! A falochrony gdzie? Warto było czekać Na te piękne czasy By na własne gały Cuda te zobaczyć

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Tonery Directions
27PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Nadanie modnej linii
Krzesło młodzieżowe
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)