Dziś mamy 2 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

23 marca 2023

Wielkanocna wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych. "My też potrafimy”

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Dziś (23 marca) w Urzędzie Marszałkowskim trwa doroczna wielkanocna wystawa rękodzieła #osób niepełnosprawnych pod hasłem „My też potrafimy”. Własne stoiska wystawiło 46 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa. Kiermasz potrwa do 13.30 w budynkach urzędu przy Placu Teatralnym 2 i przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu. Zebranych przywitali marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

- Już od wielu lat przygotowania do Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy od kiermaszu w naszym urzędzie. To efekt wielomiesięcznej pracy podopiecznych organizacji, które aktywizują i integrują osoby z niepełnosprawnościami. W ręcznie wykonanych ozdobach widzimy włożone w nie serce, zarówno przez wykonawców jak i ich opiekunów. Nasze wystawy twórczość niepełnosprawnych. Dzięki zakupionym ozdobom wielkanocnym nie tylko pięknie udekorujemy świąteczny stół, ale także wesprzemy proces rehabilitacji tych osób – mówił marszałek Piotr Całbecki

Podczas wydarzenia zaprezentowano prace wykonane własnoręcznie przez osoby z niepełnosprawnościami, będących jednocześnie uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej, pracownikami zakładów aktywności zawodowej, uczniami szkół specjalnych, mieszkańcami domów pomocy społecznej oraz twórcami skupionymi przy organizacjach pozarządowych działających na rzecz tych osób.

Swoje prace zaprezentują uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, pracownicy zakładów aktywności zawodowej, uczniowie szkół specjalnych i podopieczni domów pomocy społecznej oraz twórcy skupieni w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Obejrzeć i kupić można będzie między innymi oryginalne pisanki, stroiki, haftowane serwetki, kartki i ozdoby świąteczne. Całkowity dochód ze sprzedaży wystawcy przeznaczają na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Lista wystawców dostępna jest tutaj.

Urząd Marszałkowski organizuje podobne wystawy-kiermasze dwa razy w roku – przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem. Tegoroczny wielkanocny kiermasz to 32. edycja wystawy. Wydarzenie jest finansowane ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego (w ramach projektu „Równe szanse 2030+”).

Materiał: Departament Spraw Społecznych i Zdrowia / Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa hal
Zadaj pytanie
20PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)