Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

14 października 2021

Wolontariusze szybko zareagowali. Młodzież zbierała artykuły szkolne

fot. pow.

fot. pow.

Wolontariusze Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w# Lubaszczu zareagowali na prośbę dyrektor szkoły szpitalnej w szpitalu Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania. By umilić i ułatwić chorym dzieciom pobyt na oddziałach, Szkolne koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę artykułów szkolnych, książek, piórników, słuchawek do telefonu itp. Akcja trwała do 13 października br. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie pomogli i zebraliśmy naprawdę dużo potrzebnych rzeczy. Dary przekazaliśmy p. Annie Knasinskiej. Do akcji włączyła się również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego z wychowawcą p. Mirosławem Andrzejewskim, która dołożyła swoją cegiełkę. Dziękujemy za dobroć, za każdą pomoc jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska - Opiekun SKW 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)