Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

28 lipca 2021

Wspólny piknik w Drzewianowie. Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę, 25 lipca w Drzewianowie odbył się# Piknik Rodzinny zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką. Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością: Ks. Proboszcz Krzysztof Babiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy pan Jarosław Odrobiński, który przywiózł dla najmłodszych kosz słodkości, sąsiedzi z ROD Drzewianowo i wielu gości z okolicy.

Wszyscy mieli możliwość skorzystania z atrakcji festynu – dla najmłodszych były zjeżdżalnie, zabawy z amimatorami, konkursy z nagrodami. Dla wszystkich była wata cukrowa, popcorn, słodycze, kawa i słodkie drożdżówki na miejscu wypiekane przez p. Jacka Placka. Na koniec festynu było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Jak zwykle festyn uświetnili swoją obecnością strażacy z OSP Drzewianowo, którzy swoją obecnością i atrakcjami wzbudzają zachwyt i uśmiech na wielu twarzach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy - radnym sołeckim, druhom OSP, firmie wystawiającej dmuchańce, Jackowi Plackowi, kierownikowi z Referatu Gminy-panu Góreckiemu za rozstawienie namiotów.
Mieszkańcom i gościom dziękujemy za tak liczny udział w naszym festynie.

Materiał: Sołtys Janusz Świętoń i rada sołecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)