Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 lipca 2021

Wyjątkowy występ „Krajny” w Chełmnie. Impreza od lat integruje pokolenia

fot. Wojtek Korpusik - Wuka

fot. Wojtek Korpusik - Wuka

10 lipca Zespół Pieśni i Tańca „Krajna” uczestniczył w# XXII Chełmińskim Jarmarku Jaszczurczym oraz X Międzynarodowym Spotkaniu z Folklorem w Mieście Zakochanych - w Chełmnie.

Była to impreza, która już od roku 1998 integruje pokolenia i promuje folklor oraz różne dziedziny twórczości. Podczas tego wydarzenia bardzo dużą rolę odegrały Zespoły Pieśni i Tańca z różnych regionów Polski. W sobotę na scenie zaprezentowały się następujące zespoły: Zespół Pieśni i Tańca "Pomorze" z Chełmna, ZPiT Rudki z Rzeszowa, ZPiT KRAJNA z Nakła nad Notecią, Zespół Pieśni i Tańca "Lasowiacy" ze Stalowej Woli, ZPiT AGH "Krakus" im. Wiesława Białowąsa z Krakowa.

Inauguracja imprezy rozpoczęła się przemarszem zespołów na Chełmiński Rynek, na którym wszystkie Zespoły zatańczyły wspólnie Poloneza. My przedstawiliśmy widzom nasz region poprzez zatańczenie suity krajeńskiej, a następnie zaprezentowaliśmy kolorowy i bardzo skoczny region Lubelski.

Organizatorami byli: Chełmiński Dom Kultury, Stowarzyszenie Kulturalne "Puzon"
Gospodarzem był: Zespół Pieśni i Tańca "Pomorze"
Partner: Chełmno - miasto zakochanych
Patronat honorowy: Burmistrza Miasta Chełmna

Dziękujemy organizatorom za tak wspaniale zorganizowane przedsięwzięcie, było nam niezmiernie miło w nim uczestniczyć
Dziękujemy również za wspaniałe zdjęcia, które wykonał Wojtek Korpusik - Wuka. 

Materiał: Stowarzyszenie Krajna

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Basia Sójka , w dniu 16-07-2021 13:06:18 napisał:

    Piękna, uśmiechnięta młodzież

    odpowiedz

    • 4 (6)

    Mimi, w dniu 16-07-2021 17:13:59 napisał:

    Tylko bić brawa za to że tak pięknie reklamują nasz region.Jedyny zespół który od tylu lat istnieje w Nakle bez względu czy wyjeżdżają za granicę czy nie Może dla takich zespołów warto przekazywać pieniądze a nie dla takich co są na chwilę na scenie,zwiedza inne kraje za pieniądze podatników a później znikają jak kamfora.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)