Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2024

XIX Turniej Sołectw i Osiedli. Kto zdobył Puchar Burmistrza?

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 3 czerwca 2024 r. na "Orliku” w Mroczy odbył się #XIX Turniej Sołectw i Osiedli w piłkę nożną o Puchar Burmistrza MiG Mrocza.

Organizatorem tej popularnej wśród piłkarzy imprezy jest Zarząd LUKS „Feniks” Mrocza, jako część szkolnych obchodów Dnia Dziecka.

W tym roku do sportowych zmagań zgłosiło się 6 drużyn z gminy Mrocza, a należą do nich: Sołectwa Wyrzy/ Matyldzina, reprezentacja Sołectw Drążno/ Ostrowo, Sołectwo Drzewianowo oraz drużyny mroteckich osiedli: „Jedynka”, „Młodych” i "Stare Miasto”.

Otwarcia turnieju dokonał skarbnik stowarzyszenia Wiesław Śmieliński wraz z prezesem klubu Marcinem Klebsem. W wyniku losowania podzielono drużyny na dwie grupy.

Grupa A

"Osiedle Jedynka” , Sołectwo Drążno/ Ostrowo, "Stare Miasto”

Grupa B

Sołectwo Drzewianowo, Sołectwo Wyrza/Matyldzin, "Osiedle Młodych”

Po fazie grupowej, rozegrano fazę finałową, w celu wyłonienia poszczególnych miejsc.

miejsca 5-6

"Stare Miasto” – Sołectwo Drzewianowo  2-0

miejsca 3-4

Sołectwo Wyrza/ Matyldzin – Sołectwo Drążno/Ostrowo   1-1 ( rzuty karne 2-0)

Finał

"Osiedle Jedynka” -  "Osiedle Młodych”-  2-1 (po dogrywce)

Najlepszy bramkarz – Igor Wróblewski  z drużyny Osiedla "Jedynka”

Najskuteczniejszy strzelec – Kacper Stochaj z zespołu Sołectwa Wyrza/Matyldzin

Najlepszy piłkarz – Jakub Jóźwiak z drużyny Osiedla ,,Jedynka”

Podsumowania i wręczenia nagród dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Pan Jarosław Okonek- wraz z Prezesem LUKS "Feniks” Mrocza Panem Marcinem Klebsem.

Organizatorzy podziękowali osobom zaangażowanym, za pomoc wolontariacką oraz finansową i podkreślili, że w tym szczególnym dniu, najważniejsza była dobra zabawa, rywalizacja "fair play” oraz uśmiechy radości na twarzach uczestników.

Mecze sędziował Trener Karol Skiba, Marcin Klebs oraz Wiesław Śmieliński.

Turniej oraz nagrody rzeczowe ufundowane zostały m.in. dzięki wsparciu finansowemu z Gminy  Mrocza na rozwój sportu  w 2024 roku.

Materiał: Marcin Klebs –  Prezes LUKS „Feniks”

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)