Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

01 października 2023

XVIII edycja Wrześniowych Biegów Feniksa. Lista medalistów

fot. powierzone

fot. powierzone

W sobotę, 30 września odbyła się kolejna, już XVIII edycja Wrześniowych Biegów Feniksa. #Tegoroczna impreza idealnie wpisała się również w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu 23-30 września.

Organizatorem imprezy pod hasłem: "Bieganie i zdrowy styl życia Twoim Nałogiem" był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Feniks" Mrocza przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy, Banku Spółdzielczego w Koronowie o/Mrocza oraz innych darczyńców i sympatyków stowarzyszenia.

W imieniu Zarządu LUKS Feniks otwarcia imprezy dokonał Prezes klubu Marcin Klebs wraz z prowadzącym – Panem Andrzejem Brzóską.

W tegorocznych biegach czynnie wzięło udział ok. 250 osób, reprezentujących nie tylko Mroczę, ale także ościenne miejscowości. Rywalizacja przebiegła zgodnie z wiekiem uczestników, na różnorodnych dystansach, od 250m dla wieku przedszkolnego do 1700m w biegach otwartych.

Jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi zawodnicy w kategorii dzieci poniżej 7 roku życia, natomiast ostatnia kategoria biegowa to bieg dla osób 35+. Po każdym biegu następowała dekoracja zwycięzców, a każdy ze sportowców otrzymał słodki upominek.

Medaliści w nagrodę otrzymywali medal z grawertonem oraz dyplom. Natomiast na zakończenie zawodów przewidziano losowanie nagród rzeczowych, których w tym roku ze względu na Jubileusz 20-lecia Klubu było wyjątkowo bardzo dużo. Spośród wszystkich uczestników rozlosowano między innymi: dwa rowery, deskorolki, głośniki, słuchawki, powerbanki, zestawy do badmintona, piłki, plecaki i wiele innych nagród.

Podczas imprezy gościnnie zawitali Burmistrz MiG Mrocza Pan Jarosław Okonek, radny RM Tomasz Tarnolicki oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Koronowie oddział w Mroczy Pan Piotr Marosz, Dyrektor MGOKiR Pan Marian Wiśniewski, którzy pomagali w uroczystym nagradzaniu medalistów.

Na zakończenie imprezy,  Prezes klubu podziękował wszystkim za udział i sportową rywalizację, a pani pielęgniarce Marii Grochowskiej za czuwanie nad zdrowiem startujących. Osobne podziękowania należały się Zarządowi Klubu za wieloletnie zaangażowanie w popularyzację sportu masowego na terenie Gminy Mrocza oraz sponsorom.

Materiał: Marcin Klebs

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 1
Pliki do pobrania
tabela-wynikow-feniks-mrocza.JPG

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)