Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

05 maja 2022

ZST w Kcyni pożegnało abiturientów. Absolwentką roku została Joanna Robaszkiewicz

fot. pow.

fot. pow.

29 kwietnia w ZST w Kcyni odbyło się uroczyste pożegnanie# klas programowo najwyższych, czyli uczniów klasy IV TEI oraz III LO. W tej szczególnej chwili towarzyszyli im: dyrektor ZST pani Katarzyna Kluczyńska, wychowawcy – pani Katarzyna Łyszczarz, Barbara Krzyżanowska i Maria Przegiętka, Burmistrz Kcyni – pan Marek Szaruga, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz koleżanki i koledzy z niższych klas.

Prowadzący uroczystość Oliwia Matuszak oraz Kacper Boniek powitali wszystkich zebranych, następnie głos zabrali pani Katarzyna Kluczyńska i pan Marek Szaruga, którzy podzielili się z uczestnikami uroczystości swoimi przemyśleniami oraz życzyli absolwentom powodzenia na maturze, szczęścia i samych trafnych decyzji w życiu osobistym. Mówcy podziękowali także nauczycielom i rodzicom za trud włożony w wychowanie i przygotowanie do matury oraz za wychowanie.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor tytułu Absolwentki Roku Joannie Robaszkiewicz. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymała także Daria Kowalska, a nagrodę za wysokie wyniki w nauce odebrała Julia Będzitko. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk wychowawców.

Podziękowania odebrali również sportowcy, uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Szkolnego, Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Honorowi Dawcy Krwi. Szczególną niespodzianką dla wszystkich wyróżnionych była piosenka w wykonaniu pani Katarzyny Łyszczarz oraz Amelii Boniek.

Ważnym momentem uroczystości było przekazanie Sztandaru Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni. Poczet Sztandarowy w składzie: Daniel Szczeblewski, Anna Walentowska i Anna Mantych przekazał sztandar uczniom I klasy LO. Skład nowego Pocztu Sztandarowego tworzą teraz: Bartosz Kasprowski, Marcelina Woźniak oraz Natalia Czyż, którzy wraz z panią dyrektor przyjęli uroczyste ślubowanie uczniów klasy III LO i IV TEI.

Przewodniczący SU – Maciej Wojtych zwrócił się do abiturientów z podziękowaniami za wspólnie spędzony czas w szkole oraz z życzeniami powodzenia na maturze. Uroczystość zakończyła się muzycznym akcentem – piosenkę dla starszych kolegów zaśpiewały: Amelia Boniek, Zuzanna Woźniak, Marcelina Woźniak i Natalia Czyż.

Ostatnie chwile abiturienci spędzili w gronie wychowawców, pani dyrektor, koleżanek i kolegów z klasy oraz fotografów, którzy uwiecznili ich radosne pożegnanie ze szkołą. Pieczę nad uroczystością sprawowali wychowawcy klas trzecich technikum pan Tomasz Suty oraz Rafał Jankowski.

Materiał: Tomasz Suty/ZST

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 22 47

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)