Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Zajęcia na trzech obiektach. Nadleśnictwo zaprasza szkoły

fot. Nadleśnictwo Szubin

fot. Nadleśnictwo Szubin

Maj i czerwiec to wzmożony okres zajęć edukacyjnych realizowanych# przez Nadleśnictwo Szubin.

Dziękujemy wszystkim szkołom, które korzystają z zajęć na naszych obiektach edukacyjnych oraz zachęcamy pozostałe szkoły w zasięgu Nadleśnictwa Szubin do odwiedzenia Nas i skorzystania z oferty dostępnej w zakładce edukacja.

Zajęcia prowadzimy na trzech obiektach edukacyjnych:

- Zielonowo w leśnictwie Kowalewo (ścieżka edukacyjna z wiatą i miejscem na ognisko),

- Kunia Łączka przy siedzibie Nadleśnictwa (tablice edukacyjne i interaktywne, brak miejsca na ognisko),

- Leśny Kącik Edukacyjny w leśnictwie Nakło (tablice edukacyjne, wiata z miejscem na ognisko).

Ponadto jesteśmy otwarci na organizację spotkań w terenie, jednostkach oświatowych i kulturowych. Na zajęciach i spotkaniach przybliżamy wiedzę o okolicznych lasach, przekazujemy informacje jak wygląda gospodarka leśna w Nadleśnictwie oraz najciekawszych zakątkach szubińskich lasów.

Materiał: Jakub Sokołowski - Nadleśnictwo Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)