Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

Zakończenie roku szkolnego. Wręczono dyplomy wyróżniającym się uczniom

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

24 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w# Mroczy uroczyście zakończył się rok szkolny. Poprzedniego dnia zostały pożegnane klasy ósme.

Na początku uroczystości nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkolnego, ponieważ dotychczasowy poczet sztandarowy składał się z uczniów klasy ósmej.

Następnie głos zabrali: Dyrektor Szkoły Podstawowej – Maria Jolanta Miler, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Anita Wydef. Pogratulowali oni obecnym ukończenia roku szkolnego i życzyli udanych wakacji, które pozwolą nabrać sił na kolejny rok szkolny. Pożegnano również nauczycieli, którzy przechodzili na emeryturę lub zmieniali placówkę oświatową.

Następnie wręczono nagrody wyróżniającym się uczniom oraz laureatom konkursów czy zawodów sportowych. Wręczono również Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza za osiągnięcie najlepszych wyników w nauce. Trafiły one do rąk: Michała Mroza oraz Antoniny Wojtczak, którzy osiągnęli wysoką średnią 5,92.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Materiał: Ewelina Musiał /UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)