Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2022

"Żegluga”, "Staszic” i "Witosław” z pomocą mieszkańcom. Świąteczne paczki

fot. powierzone

fot. powierzone

Już od kilku lat uczniowie nakielskich szkół w okresie bożonarodzeniowym angażują się w pomoc ludziom potrzebującym.

W tym roku młodzież „Żeglugi” i „Staszica” i Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Witosławiu połączyła siły trzeci raz. W trzech szkołach na przełomie listopada i grudnia odbyła się świąteczna zbiórka żywności i artykułów drogeryjnych. Celem akcji było zapewnienie godnych, radosnych świąt osobom starszym, samotnym i czasem – zapomnianym. Wspólnie przygotowano paczki, które zostaną przekazane wolontariuszom grupy Ave Team działającym w ramach fundacji Sedeka. W najbliższych dniach uczniowie razem z wolontariuszami odwiedzą osoby potrzebujące, spędzą z nimi kilka wolnych chwil i wręczą paczki. Serdecznie dziękujemy uczniom ZSŹŚ im. kmdr. B. Romanowskiego, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, oraz społeczności ZS im. S. Staszica za wrażliwość, ofiarność i wielkie serce!

Opiekunami przedsięwzięcia byli pani Marzanna Gawrońska-Tercjak oraz pan Karol Lizak.

Materiał: Bogdan Ślagowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 27 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)