Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2022

Zgodnie z tradycją. Mieszkańcy przygotowali bukiety

fot.pow.

fot.pow.

W piątek 12 sierpnia Mieszkańcy wraz z Paniami Terapeutkami# przygotowały bukiety na Wniebowstąpienie Najświętszej Marii Panny potocznie zwane świętem Matki Boskiej Zielnej, które jest obchodzone 15 sierpnia. W tym dniu, zgodnie z tradycją święcone są bukiety z ziół, warzyw, owoców i kwiatów.

15 sierpnia to także święto ziemi, a zwłaszcza jej płodów. W tym czasie kończą się żniwa, jest wiec to najlepsza pora, aby podziękować za udane plony i pomodlić się za przyszły urodzaj. Co ciekawe, święto Matki Boskiej Zielnej miało także inne nazwy: Zaśnięcia, Odpocznienia, Wzięcia, Przejścia i Śmierci Matki Boskiej. Święto obchodzone jest na całym świecie, jednak w innych krajach znane jest pod inną nazwą.

Ponadto 15 sierpnia został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. Upamiętnia on wydarzenia, które rozegrały się podczas Bitwy Warszawskiej, zwanej również "Cudem nad Wisłą".

Materiał: Magda Pasieka / Dom Pomocy Społecznej w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)