Zimowa sesja egzaminu zawodowego. Część pisemna i praktyczna
fot. pixabay
W czwartek, 9 stycznia rozpoczęła się zimowa sesja egzaminu zawodowego# i potwierdzającego kwalifikacje w zawodzi w Formule 2019 i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w Formule 2012 i w Formule 2017.
Część pisemna dla wszystkich zdających w Formule 2012 lub 2017 odbędzie się 15 stycznia 2025 r., a w Formule 2019 w terminie od 10 do 15 stycznia 2025 r.
Część praktyczna w Formule 2012, 2017 i 2019 odbędzie się w terminie od 9 do 20 stycznia 2025 r., według harmonogramów ogłoszonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Egzamin składa się z dwóch części – części pisemnej (40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa; czas trwania 60 minut) oraz części praktycznej na stanowisku egzaminacyjnym (czas trwania od 120 do 240 minut, w zależności od kwalifikacji).
Egzaminy zawodowe w liczbach
W Formule 2019 do części pisemnej egzaminu zostało zgłoszonych ponad 179 tys. osób przystępujących do egzaminu w 220 kwalifikacjach, a do części praktycznej ponad 192 tys. osób w 203 kwalifikacjach wyodrębnionych w zawodach szkolnictwa branżowego.
W Formule 2012 do części pisemnej egzaminu zostało zgłoszonych ponad 110 osób przystępujących do egzaminu w 50 kwalifikacjach, a do części praktycznej ponad 150 osób w 60 kwalifikacjach wyodrębnionych w zawodach szkolnictwa branżowego.
W Formule 2017 do części pisemnej egzaminu zostało zgłoszonych ponad 150 osób przystępujących do egzaminu w 50 kwalifikacjach, a do części praktycznej ponad 260 osób w 63 kwalifikacjach wyodrębnionych w zawodach szkolnictwa branżowego.
Wyniki egzaminów zawodowych
Wyniki egzaminów zawodowych i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie będą dostępne 28 marca 2025 r. od godziny 10:00. Przekazanie przez okręgową komisję egzaminacyjną świadectw/ certyfikatów/ dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe/ dyplomów zawodowych do szkół nastąpi do 7 kwietnia 2025 r.
Więcej informacji o egzaminach na stronie cke.gov.pl.
Wszystkim zdającym życzymy powodzenia!
Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!