Dziś mamy 2 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

24 maja 2023

"Zobacz więcej". Film o Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku

fot. Bartek Łukasik

fot. Bartek Łukasik

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku #bierze udział w projekcie fotograficznym Magdy Rdest-Nowak "Zobacz więcej", który jest jednocześnie kampanią społeczną.

W ramach akcji dwójka uczestników z ŚDS wzięła udział w sesji fotograficznej w Toruniu, a cała społeczność utożsamia się z przesłaniem projektu.

Projekt Magdy Rdest-Nowak jest ważny z kilku powodów. Bohaterami są m.in. osoby z niepełnosprawnością, ale projekt nie jest o niepełnosprawności, o chorobie - jest o afirmacji życia. O tym, żeby zobaczyć więcej, żeby mieć odwagę chcieć i to realizować.

Jest o tym, że warto pokonywać bariery i zdobywać to co czasem wydaje się niemożliwe, realizować swoje marzenia, z radością patrzeć na świat. Wszyscy jesteśmy równi, i nie różnimy się tak bardzo.

Pomimo "trudności", tego co skrywamy, lub czego symbolem jest biała koszula, o której mówi projekt #zobaczwięcej wszyscy możemy aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym.

Wśród społeczności ŚDS pojawił się pomysł na filmik wspierający i promujący projekt, pojawiły się też osoby, który pomogły go zrealizować. Uczestnicy i pracownicy serdecznie dziękują Pawłowi Śnieć i Bartkowi Łukasikowi za poświęcony czas i cały materiał foto-video, który dla środowiskowego jest piękną pamiątką. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Materiał: Martyna Górska / Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)