Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

24 maja 2023

"Zobacz więcej". Film o Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku

fot. Bartek Łukasik

fot. Bartek Łukasik

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku #bierze udział w projekcie fotograficznym Magdy Rdest-Nowak "Zobacz więcej", który jest jednocześnie kampanią społeczną.

W ramach akcji dwójka uczestników z ŚDS wzięła udział w sesji fotograficznej w Toruniu, a cała społeczność utożsamia się z przesłaniem projektu.

Projekt Magdy Rdest-Nowak jest ważny z kilku powodów. Bohaterami są m.in. osoby z niepełnosprawnością, ale projekt nie jest o niepełnosprawności, o chorobie - jest o afirmacji życia. O tym, żeby zobaczyć więcej, żeby mieć odwagę chcieć i to realizować.

Jest o tym, że warto pokonywać bariery i zdobywać to co czasem wydaje się niemożliwe, realizować swoje marzenia, z radością patrzeć na świat. Wszyscy jesteśmy równi, i nie różnimy się tak bardzo.

Pomimo "trudności", tego co skrywamy, lub czego symbolem jest biała koszula, o której mówi projekt #zobaczwięcej wszyscy możemy aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym.

Wśród społeczności ŚDS pojawił się pomysł na filmik wspierający i promujący projekt, pojawiły się też osoby, który pomogły go zrealizować. Uczestnicy i pracownicy serdecznie dziękują Pawłowi Śnieć i Bartkowi Łukasikowi za poświęcony czas i cały materiał foto-video, który dla środowiskowego jest piękną pamiątką. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Materiał: Martyna Górska / Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)