Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

fot. GIOŚ

fot. GIOŚ

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

- Walka z przestępczością środowiskową to jeden z priorytetów Inspekcji Ochrony Środowiska. Stawiamy na współpracę ze służbami i ciągłe podnoszenie kompetencji. Szkolenia to okazja do wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie ścigania przestępstw przeciwko środowisku – podkreśla Joanna Piekutowska, Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

Szkolenia, które ruszyły w maju 2023 r., adresowane są przede wszystkim do funkcjonariuszy Policji zajmujących się zwalczaniem przestępczości środowiskowej. Ich celem jest podniesienie świadomości na temat najważniejszych zagrożeń w sferze ochrony środowiska. Uczestnicy omawiają między innymi zadania i uprawnienia Inspekcji Ochrony Środowiska i zagadnienia związane z tzw. szarą strefą w gospodarowaniu odpadami.

Wśród tematów znalazły się także kwestie mechanizmów nielegalnego postępowania z odpadami oraz współpracy służb i instytucji, a także różne aspekty kontroli transgranicznego przemieszczania odpadów.

Docelowo, do połowy 2024 roku, przeszkolimy blisko 1200 funkcjonariuszy.

Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rejestracja BDO
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Konstrukcje stalowe
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)