Dziś mamy 24 listopada 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 listopada 2020 14

Prezesa kcyńskiej przychodni żegnały tłumy. Pogrzeb śp. dr. Piotra Prusaka

21 listopada na cmentarzu w Kcynia odbyła się ceremonia pogrzebowa# śp. dr. Piotra Prusaka. W ostatniej drodze prezesowi NZOZ „Nasza Przychodnia” w Kcyni towarzyszyła rodzina, a także jego przyjaciele oraz znajomi.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 1

Seniorze! Sprawdź, gdzie możesz zwrócić się po pomoc w dobie koronawirusa

Drodzy seniorzy! Choć zakres naszej wiedzy o COVID-19 zmienia się z miesiąca na# miesiąc, jedno pozostaje niezmienne – grupą najbardziej narażoną na ciężki przebieg wirusa jesteście właśnie Wy. Dlatego powtarzamy apel: pozostańcie w domach. Wiemy, że nie zawsze możecie skorzystać ze wsparcia bliskich, dlatego przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy o tym, na jaką pomoc może liczyć każdy z Was.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 3

Cel mieszkańców zostanie zrealizowany. Sytuacja związana z drogą w Izabeli

Zakończenie budowy drogi w centrum Izabeli to# główny cel mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że zostanie zrealizowany już w bieżącym roku. Podczas poniedziałkowej sesji radni podjęli uchwałę budżetową, przekazując tym samym na wspomnianą drogę kwotę 72 tys. zł.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 6

Miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem? Zasady postępowania

Ustal rodzaj kontaktu i obserwuj swoje samopoczucie – to najważniejsze kroki, gdy# podejrzewasz, że miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Co jeszcze powinieneś zrobić?

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 8

82 zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź raport!

KPUW informuje o kolejnym 1 000 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w# województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 7

Wystartowała nakielska halówka. Pierwsze 4 mecze za nami

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się 1 kolejka zmagań w# nakielskiej halowej II lidze piłki nożnej 2020/2021. W jednym z ciekawszych meczów zmierzyły się drużyny z Nakła i Potulic.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 13

Honda najechała na zwierzynę leśną! Łoś nie przeżył (ustalenia policji)

Dzisiejszego wieczoru, tj. 21 listopada 2020 roku po godz. 17 na trasie Szubin - Kcynia# na wysokości Pińska samochód osobowy marki Honda zderzył się ze zwierzyną leśną. Łoś nie przeżył uderzenia.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Jak korzystać z placów zabaw w dobie pandemii? MGOKiR w Mroczy radzi

Zbliżająca się zima powoduje, że place zabaw są coraz mniej uczęszczane przez dzieci. Mimo to# Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy opracował zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z nich w dobie koronawirusa.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów. Wystartują zawodnicy z Tarpana

Kibicujący sztangistom Tarpana Mrocza będą mieli okazję zobaczyć ich na pomostach już w# najbliższym czasie. Całkiem spora grupa zawodników tego klubu ma bowiem wystartować w Biłgoraju (woj. lubelskie). Transmisja z mistrzostw będzie zapewne do obejrzenia w internecie.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 46

Ujednolicony termin ferii zimowych. Co sądzicie o tym pomyśle? (sonda)

Premier Mateusz Morawiecki podczas trwania dzisiejszej konferencji ogłosił, iż termin tegorocznych# ferii zimowych zostanie ujednolicony dla wszystkich województw. Przerwa w nauce ma potrwać od 4 do 17 stycznia 2021 roku.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 3

Pracownicy socjalni mają swoje święto. Składamy wyrazy uznania

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Składamy wyrazy uznania dla #wszystkich pracowników socjalnych, którzy działają na terenie naszego powiatu.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze. Był to fałszywy alarm

W sobotę, 21 listopada, około godziny 00.30 strażacy zostali zadysponowani do# Paterka w rejon ulicy Przemysłowej. Według osoby zgłaszającej ulica była zadymiona.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 5

Decyzja w sprawie otwarcia sklepów. Zmiany obowiązują od przyszłej soboty

Podczas dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, ministra# zdrowia Adama Niedzielskiego oraz wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina przedstawiony został plan działania na najbliższe 100 dni w walce z Covid-19. Poinformowano również o wznowieniu funkcjonowania sklepów i usług w galeriach, czy też parkach handlowych.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 22

Koronawirus daje o sobie znać. Ponad 1200 zakażeń w województwie

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnych 1257 osobach zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Więcbork zbiera nakrętki. Popularny sposób niesienia pomocy

Na Placu Jana Pawła II w Więcborku pojawił się pojemnik umożliwiający# gromadzenie plastikowych nakrętek od butelek, zakupiony został ze środków LGD “Nasza Krajna”.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 0

Przedsiębiorco! Pamiętaj o cyberbezpieczeństwie w swojej firmie

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz i ile osób zatrudniasz, jeśli w swojej firmie# wykorzystujesz choćby jeden komputer lub używasz poczty elektronicznej - musisz pamiętać o cyberbezpieczeństwie. O czym konkretnie? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 3

Bądź odpowiedzialny w dobie koronawirusa. Stosuj zasadę DDMA+W

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych# zasad postępowania.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Koronawirusa masz już za sobą? Oddaj osocze i zostań honorowym dawcą

Jeżeli chorowałeś na COVID-19 i wyzdrowiałeś, osocze z Twojej krwi może# bardzo pomóc innym pacjentom, którzy walczą z chorobą.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)