Dziś mamy 20 września 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

18 września 2020 0

Seniorzy z Mroczy pożegnali lato. Impreza plenerowa w Rościminie

Koniec wakacji i miesiąc wrzesień jest zawsze# zapowiedzią kończącego się lata. Z tej okazji czwartkowe popołudnie 10 września mroteccy seniorzy spędzili na imprezie plenerowej. Wybrali się nad jezioro w Rościminie, by tam rozkoszować się ostatnimi, jakże jeszcze gorącymi promieniami słońca.

(czytaj więcej)
08 września 2020 0

Narodowe czytanie 2020 w deszczowej Łobżenicy. To już dziewiąta edycja

Dziewiąta edycja Narodowego Czytania w Łobżenicy odbyła się# 5 września br. o godzinie 11.00 na placu Wolności pod pomnikiem. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W dziewiątej już edycji Narodowego Czytania Patronat honorowy nad ogólnopolską akcją objął prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda, a w naszym mieście, tradycyjnie Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś

(czytaj więcej)
05 września 2020 8

Święto plonów w Mroczy. Tegoroczne uroczystości były ograniczone

5 września o godzinie 15:00 w Kościele pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy #odbyły się gminno-parafialne dożynki. Z uwagi na trwającą pandemię, tegoroczne uroczystości były znacznie ograniczone.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2020 0

Wojewódzkie dożynki odbędą się w Tucholi. Obejrzysz je w internecie

Tegoroczne dożynki województwa kujawsko-pomorskiego odbędą w najbliższą #niedzielę (30 sierpnia) w Tucholi. Gospodarzami są marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz ordynariusz diecezji pelplińskiej biskup Ryszard Kasyna, a także władze samorządowe miasta i powiatu tucholskiego. Zapraszamy do oglądania transmisji online na antenie TVP3 Bydgoszcz i na www.kujawsko-pomorskie.pl.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2020 0

Pola lawendowe nie tylko w Prowansji. Są też niedaleko Mroczy

Kiedyś, gdy słyszano słowo lawenda lub# pole lawendy od razu kojarzyła się Prowansja we Francji i jej bujne fioletowe pola. Dziś, by podziwiać pola tej niezwykłej rośliny niekoniecznie trzeba wyruszać poza granice Polski. Otóż istnieją takie pachnące tereny niedaleko Mroczy .

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2020 1

VI Obóz Wodniacki zakończony. Atrakcji nie brakowało

Od 30 lipca na terenie Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie odbywał się VI #Obóz Wodniacki. 5 sierpnia był ostatnim dniem zajęć.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 0

Kolorowo w Nakle. Zobacz relację filmową z niedzielnej imprezy (film)

W minioną niedzielę na terenie przy przystani Powiat Nakielski zorganizowano Kolor #Fest, czyli Dzień Kolorów. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tej kolorowej imprezy!

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 9

Kolory wystrzeliły w niebo. Na terenie przy przystani się działo!

2 sierpnia, tuż po zakończeniu Festiwalu Baniek Mydlanych, na terenie przy #nakielskiej przystani rozpoczął się Kolor Fest – Dzień Kolorów.

(czytaj więcej)
28 lipca 2020 0

Seniorzy z Mroczy na spotkaniu w plenerze. Piknik w stadninie koni

Słoneczny, lipcowy dzień był okazją by 40 osobowa grupa mroteckich seniorów# spotkała się na imprezie plenerowej. Tym razem zorganizowali piknik w ciekawym i atrakcyjnym miejscu jakim jest stadnina koni.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu. Zobacz zdjęcia z tej wyjątkowej imprezy

Wojowie z całej Polski zaprezentowali swoją waleczność i kunszt podczas trzydniowego #(3-5 lipca) 44. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 3

Rodzinny festyn w Kosowie. Atrakcje dla najmłodszych

W minioną sobotę w Kosowie odbył się jak co roku# festyn rodzinny.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 0

Mroteccy seniorzy wypoczywali nad Bałtykiem. Pogoda dopisała

Od 22 do 26 czerwca 2020 r. 60 osobowa grupa seniorów z Klubu Seniora w Mroczy wypoczywała nad morzem.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Bibliotekarz poleca. Recenzja książki „Felix i niewidzialne źródło”

„Ten, kto dobrze patrzy, w końcu zobaczy” – tym przysłowiem afrykańskim zaczyna #się najnowsza powieść Érica-Emmanuela Schmitta należąca do „Cyklu o Niewidzialnym”.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2020 0

Odwiedzili uroczy zakątek. Pogoda i humory dopisały

W miniony wtorek gościliśmy na Ranczo wyjątkowych gości z Dziennego Domu Pobytu w Paterku. Pokażemy Wam co napisali o tym dniu:

(czytaj więcej)
18 czerwca 2020 0

Napłynęło wiele ciekawych zdjęć ukazujących dziecięce wspomnienia

W maju Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji zaprosił dzieci do udziału #w konkursie fotograficznym pt. „Dzieciństwo pełne wspomnień”.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2020 0

Jak blisko, jak fajnie! Ponad 80 ofert atrakcji i noclegów w województwie

Przejazd kolejką wąskotorową, zwiedzanie muzeów, wypoczynek w uzdrowiskach, nocleg #w malowniczym zakątku Borów Tucholskich, spływ kajakiem, wycieczki piesze i rowerowe – na mieszkańców regionu, turystów i gości, którzy chcą spędzić wakacje na Kujawach i Pomorzu czeka ponad 80 różnych atrakcji i miejsc noclegowych. Oferty zebrała i rekomenduje Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2020 7

A jednak pojedziemy do Minikowa! W czerwcu odbędzie się wystawa rolnicza

Tegoroczne Targi Agro-Tech w Minikowie zostały odwołane, ale już niebawem, #w ramach Krajowych Dni Pola, #odbędzie się wystawa rolnicza. Co w programie?

(czytaj więcej)
01 czerwca 2020 0

„Mój przyjaciel Jan Paweł II”. Mieszkanka Wiela nagrodzona

Przygotowywali prace plastyczne, śpiewali piosenki, pisali wiersze i opowiadania. Znamy #laureatów konkursu artystycznego zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski z okazji setnej rocznicy urodzin papieża.

(czytaj więcej)
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)