Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

22 października 2020 0

Doceniono twórców ludowych. To już XX edycja konkursu

Tworzą niepowtarzalne koronki, hafty, rzeźby, a przede wszystkim przekazują# techniki tradycyjnej sztuki ludowej młodszym pokoleniom. Talent i twórczość ludowych artystów Kujaw i Pomorza kolejny raz doceniliśmy podczas Konkursu Aktywności Artystycznej Twórców Ludowych. W tym roku nagrody zarządu województwa otrzymało 90 twórców.

(czytaj więcej)
12 października 2020 0

Przedszkolaku, odbierz książkę w mroteckiej bibliotece!

Z wielką radością pragniemy poinformować, iż Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w# Mroczy zakwalifikowała się do nowej edycji projektu: "Mała książka - wielki człowiek", który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym.

(czytaj więcej)
07 października 2020 0

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Koncertowa inauguracja

Kolejna uczelnia wyższa w regionie rozpoczęła rok# akademicki. Wczoraj (6 października) odbyła się uroczysta inauguracja w Akademii Muzycznej w im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
07 października 2020 0

Uczczono 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. “Miłości nie obawiaj się”

“Dzięki Ci Janie Pawle II za świętej Twej posługi czas, Ty# wiarę odnowiłeś w nas. Dzięki Ci Janie Pawle II za świętej Twej posługi czas, wciąż z domu Ojca prowadzisz nas…” – te słowa popłynęły w niedzielę z ust i serc artystów, którzy wyjątkowym koncertem uczcili setną rocznicę urodzin Papieża Polaka.

(czytaj więcej)
29 września 2020 0

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dedykowany jest dzieciom

Dzisiejsze święto obchodzone jest w Polsce od 2001 roku i powstało# z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W szczególności jest ono dedykowane dzieciom.

(czytaj więcej)
20 września 2020 8

Jesienna Wystawa Ogrodnicza przyciągnęła licznych zwiedzających

W niedzielę 20 września wielu mieszkańców powiatu nakielskiego i pewnie nie tylko powiatu #udało się do Minikowa, gdzie o godz. 10.00 rozpoczęła się Jesienna Wystawa Ogrodnicza i promocja karpia nakielskiego.

(czytaj więcej)
18 września 2020 0

Seniorzy z Mroczy pożegnali lato. Impreza plenerowa w Rościminie

Koniec wakacji i miesiąc wrzesień jest zawsze# zapowiedzią kończącego się lata. Z tej okazji czwartkowe popołudnie 10 września mroteccy seniorzy spędzili na imprezie plenerowej. Wybrali się nad jezioro w Rościminie, by tam rozkoszować się ostatnimi, jakże jeszcze gorącymi promieniami słońca.

(czytaj więcej)
08 września 2020 0

Narodowe czytanie 2020 w deszczowej Łobżenicy. To już dziewiąta edycja

Dziewiąta edycja Narodowego Czytania w Łobżenicy odbyła się# 5 września br. o godzinie 11.00 na placu Wolności pod pomnikiem. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W dziewiątej już edycji Narodowego Czytania Patronat honorowy nad ogólnopolską akcją objął prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda, a w naszym mieście, tradycyjnie Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś

(czytaj więcej)
05 września 2020 8

Święto plonów w Mroczy. Tegoroczne uroczystości były ograniczone

5 września o godzinie 15:00 w Kościele pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy #odbyły się gminno-parafialne dożynki. Z uwagi na trwającą pandemię, tegoroczne uroczystości były znacznie ograniczone.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2020 0

Wojewódzkie dożynki odbędą się w Tucholi. Obejrzysz je w internecie

Tegoroczne dożynki województwa kujawsko-pomorskiego odbędą w najbliższą #niedzielę (30 sierpnia) w Tucholi. Gospodarzami są marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz ordynariusz diecezji pelplińskiej biskup Ryszard Kasyna, a także władze samorządowe miasta i powiatu tucholskiego. Zapraszamy do oglądania transmisji online na antenie TVP3 Bydgoszcz i na www.kujawsko-pomorskie.pl.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2020 0

Pola lawendowe nie tylko w Prowansji. Są też niedaleko Mroczy

Kiedyś, gdy słyszano słowo lawenda lub# pole lawendy od razu kojarzyła się Prowansja we Francji i jej bujne fioletowe pola. Dziś, by podziwiać pola tej niezwykłej rośliny niekoniecznie trzeba wyruszać poza granice Polski. Otóż istnieją takie pachnące tereny niedaleko Mroczy .

(czytaj więcej)
06 sierpnia 2020 1

VI Obóz Wodniacki zakończony. Atrakcji nie brakowało

Od 30 lipca na terenie Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie odbywał się VI #Obóz Wodniacki. 5 sierpnia był ostatnim dniem zajęć.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2020 0

Kolorowo w Nakle. Zobacz relację filmową z niedzielnej imprezy (film)

W minioną niedzielę na terenie przy przystani Powiat Nakielski zorganizowano Kolor #Fest, czyli Dzień Kolorów. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tej kolorowej imprezy!

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2020 9

Kolory wystrzeliły w niebo. Na terenie przy przystani się działo!

2 sierpnia, tuż po zakończeniu Festiwalu Baniek Mydlanych, na terenie przy #nakielskiej przystani rozpoczął się Kolor Fest – Dzień Kolorów.

(czytaj więcej)
28 lipca 2020 0

Seniorzy z Mroczy na spotkaniu w plenerze. Piknik w stadninie koni

Słoneczny, lipcowy dzień był okazją by 40 osobowa grupa mroteckich seniorów# spotkała się na imprezie plenerowej. Tym razem zorganizowali piknik w ciekawym i atrakcyjnym miejscu jakim jest stadnina koni.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu. Zobacz zdjęcia z tej wyjątkowej imprezy

Wojowie z całej Polski zaprezentowali swoją waleczność i kunszt podczas trzydniowego #(3-5 lipca) 44. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 3

Rodzinny festyn w Kosowie. Atrakcje dla najmłodszych

W minioną sobotę w Kosowie odbył się jak co roku# festyn rodzinny.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2020 0

Mroteccy seniorzy wypoczywali nad Bałtykiem. Pogoda dopisała

Od 22 do 26 czerwca 2020 r. 60 osobowa grupa seniorów z Klubu Seniora w Mroczy wypoczywała nad morzem.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)