Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

30 września 2023 19

Kultura w rytmie sportu. Małe zainteresowanie wydarzeniem

30 września na terenie nakielskiej przystani odbyło się #wydarzenie pt. "Kultura w rytmie sportu". Niestety, ale impreza nie cieszyła się większym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności.

(czytaj więcej)
26 września 2023 0

Wyjazd do opery. Spektakl obejrzało ponad 100 uczestników projektu

Ponad 100 osób - uczestników projektu# "Człowiek siłą Krajny i Pałuk" - wzięło udział w spektaklu: "Sen Nocy Letniej" w Operze Nova w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
24 września 2023 20

Muzyczne zakończenie lata w Szubinie. Zaśpiewała Kasia Cerekwicka!

23 września na szubińskim rynku odbył się# integracyjny festyn pt. "Wyszywankowe Zakończenie Lata 2023". Największą atrakcją imprezy okazał się koncert Kasi Cerekwickiej.

(czytaj więcej)
23 września 2023 0

Wycieczka turystyczno-integracyjna. Uczestnikom sprzyjała pogoda

W dniu 20 września 2023 roku grupa #Członków Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Nakle wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Włocławka, dofinansowaną ze środków PFRON otrzymanych z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle.

(czytaj więcej)
23 września 2023 0

Seniorzy wraz z gośćmi pożegnali lato. Były konkursy, tańce i niespodzianka

Co dobre szybko się kończy. #Lato odchodzi, by wrócić ponownie do nas za niecały rok. Witamy piękną, kolorową Jesień.

(czytaj więcej)
23 września 2023 0

Koncerty Krzysztofa Filasińskiego. Kolejne występy w przyszłym tygodniu

W mijającym tygodniu w ramach projektu# „Człowiek siłą Krajny i Pałuk” w dwóch mediatekach utworzonych przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” odbyły się koncerty Krzysztofa Filasińskiego – bydgoskiego artysty, któremu towarzyszyli muzycy: Jarosław Gajewski oraz Wiesław Mekka.

(czytaj więcej)
23 września 2023 0

Wędrówka przez las, łąki i trzcinowiska. Trzynastoosobowa ekipa i pies

13 osobową ekipą #i pies "Piorun" ruszyliśmy ze Ślesina do Nakła.

(czytaj więcej)
22 września 2023 0

Utalentowane kobiece trio. Muzyka nawiązuje do tradycji Kujaw i Pałuk

Kobiece trio, które występuje pod nazwą# SVAHY, to niezwykle utalentowane mieszkanki zarówno powiatu nakielskiego, jak i bydgoskiego. Ich muzyka nawiązuje do tradycji Kujaw i Pałuk. Grając na instrumentach dziś już nieco zapomnianych, wprowadzają słuchaczy w klimat dawnej wsi, a słowami pieśni opowiadają historie tamtejszych mieszkańców.

(czytaj więcej)
17 września 2023 4

Europejski Tydzień Mobilności. Rowerzyści wzięli udział w rajdzie

16 września z nakielskiej przystani wyruszył #rowerowy rajd z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności. Była to nie lada gratka dla miłośników jazdy na rowerze.

(czytaj więcej)
10 września 2023 0

Święto Ziemniaka w Matyldzinie. Goście mogli skosztować wielu potraw

9 września 2023 roku w świetlicy wiejskiej w #Matyldzinie odbyły się obchody Święta Ziemniaka. Organizatorami wydarzenia byli: Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Mroczy, Sołectwo Matyldzin oraz LGD Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk".

(czytaj więcej)
08 września 2023 8

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Dynamiczne pokazy w Potulicach

8 września w godzinach od 9:00 do 15:00 na stadionie w #Potulicach trwał Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Wydarzenie zorganizowanie zostało przez miejscowy Zakład Karny. Na dzieci i młodzież czekało tego dnia wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
08 września 2023 0

Marsz Kapeluszowy Seniorów. Loteria, występy i integracja przy posiłku

Delegacja Mieszkańców naszego #Domu Pomocy Społecznej w Nakle wybrała się do Kamienia Krajeńskiego na VI Marsz Kapeluszowy Seniorów.

(czytaj więcej)
07 września 2023 0

"Każdy znajduje tu coś dla siebie". Integracja międzypokoleniowa

W mediatece w #Zamościu zakończyły się już zajęcia kulinarne, cyfrowe oraz warsztatownia.

(czytaj więcej)
06 września 2023 0

Narodowe czytanie "Nad Niemnem". Okolicznościowy stempel

Z okazji Narodowego Czytania 2023 zapraszamy wszystkich chętnych do #Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy w celu przybicia okolicznościowego stempla na egzemplarzu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

(czytaj więcej)
03 września 2023 62

Smolasty, Dwa Sławy oraz P.A.A.F. Publiczność szalała pod sceną!

W sobotni wieczór przy nakielskiej przystani odbyło się kilkugodzinne #muzyczne szaleństwo. Gwiazdą wieczoru tegorocznego Festiwalu Muzyka Nad Notecią był Smolasty.

(czytaj więcej)
03 września 2023 10

Marika, Moreless oraz Kamil Kmieć. Nad Notecią rozbrzmiała muzyka!

Festiwal Muzyka nad Notecią to niewątpliwie największe muzyczne wydarzenie# nie tylko w Nakle, ale i w całym w powiecie nakielskim. W minioną sobotę strefa koncertowa została otwarta o godz. 17:00, a już pół godziny później na scenie rozbrzmiała muzyka.

(czytaj więcej)
02 września 2023 0

Trasa była zróznicowana. Przejście przez "niekończące się" pole kukurydzy

Kolejna wędrówka z cyklu "Po bezdrożach" za nami. #Pociągiem dojechaliśmy do miejscowości Samostrzel, skąd ruszyliśmy północnym brzegiem Doliny Noteci do Nakła nad Notecią.

(czytaj więcej)
01 września 2023 0

Seniorzy przypomnieli sobie czasy młodości. Wizyta w "Garażu PRL-u"

W czwartkowe przedpołudnie Seniorzy wybrali się do# Prywatnego Muzeum Historii "Garaż PRL-u" by przypomnieć sobie czasy młodości.

(czytaj więcej)
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)