Dziś mamy 24 listopada 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

24 listopada 2020 0

Pożar sadzy w budynku wielorodzinnym. Zadysponowano 2 zastępy straży

W dniu dzisiejszym po godzinie 14 w miejscowości Suchoręcz doszło do# pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 1

Ukradł paliwo w podkcyńskiej wsi. Jechał też autem pod wpływem narkotyków

Zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków usłyszał# mieszkaniec Bydgoszczy po tym, jak został skontrolowany przez nakielską „patrolówkę”. 20-latek odpowie też za włamania na terenie podkcyńskiej wsi, gdzie ukradł paliwo warte ponad 3 tysiące złotych. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 0

Wypadek na DK nr 10. Kobieta została zabrana do szpitala

24 listopada około godziny 7.10 w miejscowości Przyłubie doszło do# wypadku z udziałem samochodu osobowego i dwóch dostawczych.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 2

Policjanci zniszczyli 105 kg narkotyków (film)

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy spalili# 105kg różnych narkotyków. W piecu spłonęły: marihuana, amfetamina i inne psychotropy. Policjanci mogli je zniszczyć po prawomocnych wyrokach sądów w sprawach dotyczących przestępstw narkotykowych.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 3

Pobicie na ogródkach działkowych. Zatrzymano dwóch podejrzanych

Kilkunastu minut potrzebowali szubińscy patrolowcy, by zatrzymać mężczyzn podejrzanych #o uszkodzenie ciała, do jakiego doszło na terenie ogródków działkowych. Obaj usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo, o które są podejrzani grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 1

Wyczuł alkohol i natychmiast zareagował. Być może zapobiegł tragedii

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca volkswagena ujęty w Szubinie, pow. #nakielski przez innego uczestnika ruchu i przekazany miejscowym policjantom. Dzięki bardzo rozsądnemu zachowaniu zgłaszającego być może nie doszło do tragedii.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 13

Honda najechała na zwierzynę leśną! Łoś nie przeżył (ustalenia policji)

Dzisiejszego wieczoru, tj. 21 listopada 2020 roku po godz. 17 na trasie Szubin - Kcynia# na wysokości Pińska samochód osobowy marki Honda zderzył się ze zwierzyną leśną. Łoś nie przeżył uderzenia.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze. Był to fałszywy alarm

W sobotę, 21 listopada, około godziny 00.30 strażacy zostali zadysponowani do# Paterka w rejon ulicy Przemysłowej. Według osoby zgłaszającej ulica była zadymiona.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 12

Dwa salony gier w regionie zlikwidowane. Zarządzały nimi młode kobiety

10 urządzeń pozwalających na prowadzenie nielegalnych gier hazardowych zatrzymała #kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Za urządzanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grożą surowe kary.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 1

Na oczach policjantów wjechał do rowu. Okazało się, że był kompletnie pijany

Policjanci nakielskiej "drogówki", widząc audi, które wjechało do przydrożnego rowu, #natychmiast ruszyli z pomocą kierowcy. Jak się szybko okazało 44-latek na szczęście jej nie potrzebował, był za to pijany. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 2

Nietypowa pomoc drogowa. Inspektorzy wykryli szereg nieprawidłowości

Zatrzymaniem dwóch dowodów rejestracyjnych oraz zakazem dalszej jazdy zakończyła się #kontrola zestawu zatrzymanego w dniu 18.11. br. w miejscowości Kcynia przez kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

Wsiadł za kierownicę mimo zakazu. Zachowanie mężczyzny oceni sąd

Zarzuty za prowadzenie auta pomimo decyzji o cofniętych uprawnieniach oraz# wbrew sądowemu zakazowi usłyszał wczoraj kierowca citroena zatrzymany w Potulicach przez nakielską „drogówkę”. Decyzje w sprawie mieszkańca Sochaczewa podejmie sąd.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 11

Szereg przestępstw na koncie 19-letniego nakielanina. Trafił za kraty

Rok w zakładzie karnym spędzi 19-latek zatrzymany wczoraj przez #mundurowych z komendy powiatowej w Nakle. Mężczyzna miał na swoim koncie szereg przestępstw, więc sąd nakazał policjantom doprowadzić go do odbycia kary, bo sam nie zamierzał stawić się w więzieniu.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 14

Apelacja ws. wyroku za znęcanie. Sąd utrzymał wyrok

W środę, 18 listopada w bydgoskim sądzie okręgowym odbyła się rozprawa apelacyjna #od wyroku sądu ws. znęcania się nad dziećmi w Mroczy.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 2

25-latek nie uniknie odpowiedzialności. Grozi mu do 5 lat więzienia

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który wybrał się na przejażdżkę #fiatem, mimo iż prowadzenia pojazdów zabronił mu sąd. Mężczyzna wpadł, bo rozpoznali go policjanci z Kcyni kontrolujący ulice miasta. Mieszkaniec gminy dzisiaj usłyszał zarzuty. Ocena jego zachowania należy do sądu.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 6

Tragedia podczas prac rolniczych w Żołędowie. Nie żyje mężczyzna

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w dniu dzisiejszym w #Żołędowie. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 9

Stracił gotówkę. Sms z informacją o dopłacie do paczki to oszustwo!

Oszuści wymyślają bardzo wiele różnych historii, by wyłudzić gotówkę. Tym razem #mieszkaniec powiatu nakielskiego stracił gotówkę, bo odpowiedział na sms informujący go o konieczności dopłaty do paczki. Tego typu wiadomości są oszustwem i warto być ostrożnym.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 0

Wsiadł za kierownicę, choć nie powinien. Miał zakaz i był poszukiwany

Szubińscy mundurowi zwrócili uwagę na renault, za którego kierownicą siedział mężczyzna #podobny do poszukiwanego. Auto zostało skontrolowane, a podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Okazało się też, że 43-latek ruszając w trasę popełnił przestępstwo.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)