Dziś mamy 24 listopada 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

24 listopada 2020 1

Wielka wygrana w "Mini Lotto" w Nakle. Szczęśliwiec wygrał 173 790 zł

W sobotni wieczór do grona zwycięzców w "Mini Lotto" dołączyła kolejna osoba#, która wysłała swój kupon w nakielskiej kolekturze przy ulicy Kilińskiego 8. Szczęśliwiec ten wygrał 173 790 złotych.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 0

Przebudowa drogi gminnej. Trwają prace w Kościerzynie Małym

Inwestycja związana z przebudową drogi jest podzielona na# trzy etapy. Przypomnijmy, że pierwszy odcinek drogi wykonany był już w 2019 roku, gdzie na części drogi wykonano wyłącznie utwardzenie kruszywem.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 5

Żołnierze zaopatrują szpitale w tlen. Trafiają do Szubina i Aleksandrowa Kujawskiego

Kiedy na teren parkingu chojnickiej hurtowni farmaceutycznej wjechał kolejny wojskowy „kolos” #do transportu butli z tlenem, nie wzbudził już żadnego zdziwienia wśród pracowników zakładu. Nawet umundurowani żołnierze nie są już nowością. Wsparcie wojsk obrony terytorialnej i jego obecność w przestrzeni społecznej, staje się oczywistym i naturalnym zjawiskiem.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 7

Wigilijne spotkania tylko do 5 osób. Jakie jest Wasze zdanie? (sonda)

Święta Bożego Narodzenia są wyczekiwane i wyjątkowe. W tym roku nie będą jednak #takie same. Z nowych obostrzeń, o których poinformował Rząd, wynika, że przy wigilijnym stole zasiądzie maksymalnie 5 osób.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 9

Najnowsze informacje z regionu. Zakażonych 931 osób, jedna zmarła

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje o kolejnych 931 osobach #zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Prace w Trzeboniu. Droga gminna została utwardzona kruszywem

Zakończono prace przy przebudowie drogi gminnej gruntowej w miejscowości Trzeboń (gmina Łobżenica).

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 14

Prezesa kcyńskiej przychodni żegnały tłumy. Pogrzeb śp. dr. Piotra Prusaka

21 listopada na cmentarzu w Kcynia odbyła się ceremonia pogrzebowa# śp. dr. Piotra Prusaka. W ostatniej drodze prezesowi NZOZ „Nasza Przychodnia” w Kcyni towarzyszyła rodzina, a także jego przyjaciele oraz znajomi.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 3

Cel mieszkańców zostanie zrealizowany. Sytuacja związana z drogą w Izabeli

Zakończenie budowy drogi w centrum Izabeli to# główny cel mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że zostanie zrealizowany już w bieżącym roku. Podczas poniedziałkowej sesji radni podjęli uchwałę budżetową, przekazując tym samym na wspomnianą drogę kwotę 72 tys. zł.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 8

82 zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź raport!

KPUW informuje o kolejnym 1 000 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w# województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Jak korzystać z placów zabaw w dobie pandemii? MGOKiR w Mroczy radzi

Zbliżająca się zima powoduje, że place zabaw są coraz mniej uczęszczane przez dzieci. Mimo to# Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy opracował zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z nich w dobie koronawirusa.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 46

Ujednolicony termin ferii zimowych. Co sądzicie o tym pomyśle? (sonda)

Premier Mateusz Morawiecki podczas trwania dzisiejszej konferencji ogłosił, iż termin tegorocznych# ferii zimowych zostanie ujednolicony dla wszystkich województw. Przerwa w nauce ma potrwać od 4 do 17 stycznia 2021 roku.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 5

Decyzja w sprawie otwarcia sklepów. Zmiany obowiązują od przyszłej soboty

Podczas dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, ministra# zdrowia Adama Niedzielskiego oraz wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina przedstawiony został plan działania na najbliższe 100 dni w walce z Covid-19. Poinformowano również o wznowieniu funkcjonowania sklepów i usług w galeriach, czy też parkach handlowych.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 22

Koronawirus daje o sobie znać. Ponad 1200 zakażeń w województwie

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnych 1257 osobach zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
21 listopada 2020 1

Więcbork zbiera nakrętki. Popularny sposób niesienia pomocy

Na Placu Jana Pawła II w Więcborku pojawił się pojemnik umożliwiający# gromadzenie plastikowych nakrętek od butelek, zakupiony został ze środków LGD “Nasza Krajna”.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Wywiad z przewodniczącym nakielskiego Komitetu PiS Adamem Tchórzewskim

Adam Tchórzewski od lipca br. pełni funkcję przewodniczącego #Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Nakle. W naszej rozmowie pytamy przewodniczącego m.in. o to, z jakimi wyzwaniami musi mierzyć się partia w naszym powiecie i na czym polegają relacje PiS z władzami Nakła, które wielu obserwatorów życia publicznego w Nakle odbiera jako bardzo zażyłe.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 8

Żołnierze WOT w ostatnim czasie oddali ponad 150 l krwi. Ty też możesz pomóc!

Lekarstwo, które nie ma swojego wymiennika, ani syntetycznego zastępstwa. Uzdrawia, #leczy, daje życie. Wzorem wszystkich honorowych i okazjonalnych dawców, również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej włączyli się w akcje donacji krwi, zasilając zasoby Regionalnego oraz Powiatowych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 19

Znów przybyło wielu zakażonych, a ponad 1 100 osób wyzdrowiało

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje o kolejnych 1431 #osobach zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim:

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 23

Ruszył proces w sprawie afery finansowej. Oskarżony Marcin K. nie przyznaje się do winy

19 listopada w sądzie rejonowym w Nakle odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko #oskarżonemu Marcinowi K. w sprawie afery finansowej, do której doszło ponad rok temu. Chodzi o placówkę przy ul. Gimnazjalnej w Nakle, gdzie działało tzw. okienko kasowe, w którym mieszkańcy dokonywali przelewów za swoje bieżące rachunku. Jak się później okazało, wpłacane przez nich pieniądze nie docierały do odbiorców.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)