Dziś mamy 20 września 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

18 września 2020 150

Przeciwnicy ubojni spotkali się w Paterku. Zobacz relację filmową (film)

W czwartek, 17 września w Paterku odbyło się zebranie, podczas którego# licznie zebrani mieszkańcy oraz członkowie komitetu społecznego „STOP ubojni w Paterku” przedstawili nakielskiej władzy swoje stanowisko w sprawie budowy ubojni trzody chlewnej. Zapraszamy do obejrzenia dwóch części relacji filmowej z czwartkowego spotkania!

(czytaj więcej)
19 września 2020 2

Doraźne remonty na powiatowych drogach. Pochłoną ponad pół mln zł

Kilka zniszczonych fragmentów dróg powiatowych na terenie prawie wszystkich gmin #naszego powiatu jeszcze w obecnym roku doczeka się remontu. Prace mają głównie na celu poprawę nawierzchni.

(czytaj więcej)
19 września 2020 0

Zebranie w Ostrowie. Rozdysponowano przyszłoroczny fundusz sołecki

W czwartkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej w Ostrowie odbyło się zebranie, #podczas którego mieszkańcy zdecydowali na co przeznaczą ponad 28 tys. zł w 2021 roku.

(czytaj więcej)
18 września 2020 8

Kolejne 42 zakażenia koronawirusem. Przybywa też ozdrowieńców

Informujemy o kolejnych 42 osobach zakażonych# koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
17 września 2020 0

Rocznica agresji ZSRR na Polskę. Złożono symboliczną wiązankę kwiatów

W związku z 81. rocznicą wkroczenia oddziałów Armii Czerwonej do Polski, 17 #września na Starym Cmentarzu przedstawiciele władz samorządowych: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński złożyli symboliczną wiązankę kwiatów na zbiorowej mogile upamiętniającej ofiary wojny oraz oddali im hołd.

(czytaj więcej)
17 września 2020 8

Zakażenia w szpitalu pulmonologicznym. Oddziały zawiesiły przyjęcia

Na dwóch oddziałach Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy #potwierdzono kilkadziesiąt przypadków zakażenia koronawirusem. Większość to personel. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów.

(czytaj więcej)
16 września 2020 8

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem. 35 nowych potwierdzonych zakażeń

Informujemy o kolejnych 35 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
15 września 2020 11

Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. 22 nowe zakażenia

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnych 22 osobach zakażonych koronawirusem w naszym województwie.

(czytaj więcej)
13 września 2020 5

Dzisiejszy raport o koronawirusie. 21 nowych zakażeń w województwie

Informujemy o kolejnych 21 osobach zakażonych# koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
12 września 2020 5

Ognisko koronawirusa w szpitalu we Włocławku. Pacjenci w stanie ciężkim

W piątek, 11 września br. otrzymano wyniki# 67 testów na koronawirusa, które zostały przeprowadzone przez szpital we Włocławku na oddziale wewnętrznym nr 2.

(czytaj więcej)
12 września 2020 14

Kolejna osoba z naszego powiatu zakażona koronawirusem. Sprawdź raport!

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnych 54 osobach zakażonych koronawirusem w naszym województwie.

(czytaj więcej)
12 września 2020 0

Przebudowa drogi w Trzeboniu. Podpisano umowę

11 września br. w urzędzie w Łobżenicy odbyło się# podpisanie umowy, zaczynającej inwestycję przebudowa drogi gminnej gruntowej w miejscowości Trzeboń.

(czytaj więcej)
11 września 2020 6

Zebranie w Matyldzinie. Podzielono fundusz sołecki

W czwartek, 10 września bieżącego roku o# godzinie 18 w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie odbyło się zebranie sołeckiego. Głównym celem tego spotkania było podzielenie funduszu sołeckiego na 2021 rok. W trakcie jego trwania mieszkańcy poruszyli również ważne tematy dla ich miejscowości.

(czytaj więcej)
11 września 2020 22

Nauczycielka świetlicy w SP nr 4 skierowana na kwarantannę

11 września bieżącego roku rodzice dzieci, które uczęszczają do# Szkoły Podstawowej nr 4 im. Armii Krajowej w Nakle zostali poinformowani przez dyrektora szkoły Tomasza Rompalskiego o tym, że nauczycielka świetlicy została objęta kwarantanną decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Powodem był dodatni wynik testu na koronawirusa u członka jej rodziny.

(czytaj więcej)
11 września 2020 12

15 osób zakażonych koronawirusem. W tym dwie osoby z naszego powiatu

Informujemy o kolejnych# 15 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
11 września 2020 30

Wyjazd do ubojni w Chojnicach. Wzięli w nim udział przedstawiciele nakielskich władz samorzadowych

We wtorek, 8 września przedstawiciele władz wzięli udział w wyjeździe do ubojni w # Chojnicach. Była to okazja do odwiedzenia zakładu, podobnego do tego, który ma powstać w Paterku.

(czytaj więcej)
11 września 2020 3

Podsumowanie działań związanych z zaopatrzeniem szkół w środki ochrony

O sprawnym przebiegu przygotowań do rozpoczęcia# roku szkolnego oraz o pierwszych wnioskach jakie można wciągnąć po 10 dniach nauki, podczas konferencji prasowej, rozmawiali z dziennikarzami Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Wojciech Koper - Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bryg. mgr Jacek Kaczmarek - Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz Rafał Rewoliński – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego KPUW.

(czytaj więcej)
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)