Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

01 sierpnia 2021 0

Kabarety, koncerty i niespodzianki. „Rozrywka Last Minute” już dzisiaj

Spragnieni wydarzeń i zabawy na świeżym powietrzu? Brak planów na# najbliższy weekend? Przychodzimy Wam z odsieczą! Zapraszamy na rodzinny piknik pod nazwą ROZRYWKA LAST MINUTE.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2021 2

Syreny alarmowe na 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W związku z uczczeniem 77. rocznicy wybuchu# Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2021 roku o godzinie 17.00 na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego zostaną uruchomione sygnały alarmowe.

(czytaj więcej)
31 lipca 2021 0

Mobilny punkt szczepień w gminie Mrocza już dzisiaj. Zobacz harmonogram!

W Gminie Mrocza 31 lipca zorganizowane zostaną# mobilne punkty szczepień.

(czytaj więcej)
30 lipca 2021 0

Mistrzowski Kurs Wokalny. W sobotę koncert finałowy

To już drugi w tym roku# Więcborski Wakacyjny Kurs Mistrzowski.

(czytaj więcej)
30 lipca 2021 0

Ograniczenie w dostępie do portalu PUE ZUS. Jak długo potrwa?

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac# serwisowych 30 lipca 2021 r. (piątek) od godziny 22:00 do godziny 03:00 następnego dnia, mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do portalu Platformy Usług Elektronicznych i poszczególnych jego funkcji.

(czytaj więcej)
30 lipca 2021 0

W godzinę „W” zawyją syreny. Ciągły dźwięk potrwa minutę

Informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2021 r. o# godzinie 17.00 w niektórych miejscowościach powiatu nakielskiego odbędzie się trening uruchamiania systemu alarmowania, polegający na głośnej próbie syren alarmowych.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 2

Zrób kolonoskopię. Skorzystaj z bezpłatnego badania bez rejonizacji

Zapraszamy do udziału w przygotowanym przez# Urząd Marszałkowski programie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Nie obowiązuje rejonizacja, więc każdy z mieszkańców regionu może wybrać dla siebie dowolną z siedemnastu proponowanych placówek w całym województwie. W ramach programu przebadamy łącznie 25 tysięcy osób.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Zaangażowanie godne podziwu. Wyróżnienie „Stalowe Anioły”

Poświęcają swój czas innym z zaangażowaniem i# ofiarnością rozwiązując trudne problemy lokalnych społeczności – teraz mają okazję zostać nagrodzeni za swoje działania. Rozpoczął się nabór w konkursie samorządu województwa „Stalowy Anioł”. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Wszystko, co musisz wiedzieć o programie Płatnik. Weź udział w dyżurze

Bydgoski oddział ZUS organizuje dyżur telefoniczny dotyczący# zasad przesyłania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych przekazywanych za pośrednictwem Programu Płatnik.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Kolejny produkt wycofany. Tym razem chodzi o mąkę gryczaną

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że# firma Denver Food Sp. z o. o. powiadomiła organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu produktu pn. Mąka gryczana biała bezglutenowa.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Seria ciekawych zajęć dla dzieci. Liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat, do zakończenia wakacji poprzez# wspólne poznawanie walorów przyrodniczych naszego regionu w ramach szkolenia: „NATURA 2000-pozytywna inspiracja „- służąca wzmocnieniu kapitału społecznego mieszkańców Krajny i Pałuk”

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 28.07.2021 r. od godz. 13:00 do dnia 29.07.2021 r. do godz. 07:00 w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 2

RCB rozsyła SMS-y. Jak należy postępować podczas burzy?

Uwaga! Dziś i w nocy (28/29.07) burze, silny# wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Synoptycy ostrzegają. Mogą wystąpić burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w# Gdyni wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

To już ostatni moment. Zgłoś nauczyciela do wyróżnienia

Po raz piąty wyróżnimy najlepszych, najbardziej twórczych i# zaangażowanych nauczycieli regionu. Na kandydatury czekamy do 31 lipca! Decyduje data stempla pocztowego.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Brak planów na weekend? Zapraszamy na rodzinny piknik

Spragnieni wydarzeń i zabawy na świeżym powietrzu? Brak planów na# najbliższy weekend? Przychodzimy Wam z odsieczą! Zapraszamy na rodzinny piknik pod nazwą ROZRYWKA LAST MINUTE.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 13

Niedługo urodziny Mroczy. Świętowanie potrwa dwa dni

Tegoroczne obchody urodzin Mroczy będą# bardziej huczniejsze w porównaniu do tych ostatnich.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 1

Miej wpływ na rozwój transportu w regionie. Weź udział w konsultacjach

Przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne z# mieszkańcami powiatu nakielskiego. Dotyczyć będą one projektu pn. „Aktualizacja Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu nakielskiego”.

(czytaj więcej)
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)