Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

08 lutego 2023 0

"Polscy Okuliści Kontra Jaskra”. Gabinety mogą zgłaszać się do programu

W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry, który w tym roku obchodzony będzie pomiędzy# 12 a 18 marca, Polskie Towarzystwo Okulistyczne (PTO), Sekcja Jaskry PTO i Polski Związek Niewidomych, już po raz siódmy zapraszają gabinety i kliniki okulistyczne do włączenia się do społecznej akcji badań przesiewowych w kierunku jaskry. Udział w akcji to nie tylko działanie na rzecz zdrowia Polaków, ale także doskonała forma promocji zarówno dla lekarzy, jak i gabinetów okulistycznych.

(czytaj więcej)
08 lutego 2023 0

Można już składać wnioski. Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Preferencyjne pożyczki to jedna z form pomocy, jaką oferuje Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Szeroka oferta jest #odpowiedzią na różnorodne potrzeby zgłaszane przez posiadających firmy. Zachęcamy do składania ostatnich wniosków pożyczkowych: nabory na pożyczkę energetyczną, mikropożyczkę i pożyczkę z premią wkrótce zostaną zakończone.

(czytaj więcej)
08 lutego 2023 0

Uprawnienia do zasiłku macierzyńskiego. Co w przypadku hospitalizacji?

Matka dziecka może przerwać urlop macierzyński na czas swojej lub dziecka hospitalizacji, o ile wykorzystała wcześniej co najmniej# 8 tygodni macierzyńskiego od dnia porodu. Pozostałą część tego urlopu może wykorzystać w terminie późniejszym, po opuszczeniu przez siebie lub dziecka szpitala. Jeżeli w szpitalu przebywa matka dziecka, uprawnienia do zasiłku macierzyńskiego może przejąć ubezpieczony ojciec dziecka albo inny ubezpieczony członek najbliższej rodziny.

(czytaj więcej)
07 lutego 2023 0

Pożyczka energetyczna dla małych i średnich firm. Można składać wnioski

Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) wciąż dysponuje środkami na dedykowaną małym i średnim firmom# bardzo korzystną inwestycyjną pożyczkę energetyczną, z gwarantowanym stałym oprocentowaniem. To wsparcie dla przedsiębiorstw gotowych do zainwestowania w panele fotowoltaiczne lub pompy ciepła, by zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i energii elektrycznej.

(czytaj więcej)
07 lutego 2023 0

560 tys. świadczeń 500 plus na nowy okres. Wypłata w czerwcu

Rodzice i opiekunowie złożyli już ponad 1,1 mln wniosków o świadczenie 500 plus na nowy okres świadczeniowy. #W województwie kujawsko-pomorskim do ZUS-u wpłynęło ich 52,5 tys. Dla 560 tys. dzieci świadczenie zostało już przyznane, a jego wypłata nastąpi w czerwcu.

(czytaj więcej)
06 lutego 2023 0

Remont ulicy Piotra. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

W związku z trwającym remontem ul. Piotra w Mroczy wszyscy uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności #i stosowania się do istniejącej organizacji ruchu oraz zaleceń osób kierujących czasowo ruchem.

(czytaj więcej)
06 lutego 2023 3

Mobilna pracownia mammograficzna. Badania na terenie powiatu ruszą 1 marca

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ# w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

(czytaj więcej)
06 lutego 2023 1

Elektroniczna mLegitymacja. Częściej pobierana przez kobiety

Emeryci i renciści coraz chętniej sięgają po elektroniczną mLegitymację, która dostępna jest w bezpłatnej aplikacji mObywatel.# Korzysta z niej już ponad 145 tys. osób, w tym 6,7 tys. z województwa kujawsko-pomorskiego. Zdecydowanie częściej pobierają ją kobiety niż mężczyźni.

(czytaj więcej)
05 lutego 2023 0

Turniej dla wszystkich miłośników darta. Puchar Polski w Tavernie

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników darta do udziału w Pucharze Polski Polskiej Organizacji Data.

(czytaj więcej)
04 lutego 2023 2

IMiGW informuje o sytuacji w kraju. Aktualnie wzrost stanów wody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazuje informację o aktualnej sytuacji pogodowej w kraju. Wiadomość ważna szczególnie# dla osób wybierających się na wypoczynek w góry.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 1

Ostrzeżenie! Na drogach i chodnikach będzie ślisko

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie (Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej), informuje# że na terenie Gminy Nakło nad Notecią w dniu 04.02.2023 r. od godz. 00:00 do godz. 07:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 0

LGD zaprasza do zgłaszania pomysłów na projekty. Czas do końca lutego

Szanowni Państwo, w związku z trwającymi pracami związanymi z opracowywaniem Strategii Rozwoju Lokalnego #Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2023-2027 Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do zgłaszania swoich pomysłów na projekty/inicjatywy, które mogłyby znaleźć odzwierciedlenie w projektowanej LSR w ramach środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 lub Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 2

Można zapytać ekspertów. Telefoniczne dyżury ZUS

Bydgoski oddział ZUS zaprasza na telefoniczne dyżury eksperckie. Będzie można zapytać o korzystne przeliczanie emerytur i rent#, zasiłki, świadczenie rehabilitacyjne, a także jak założyć konto na PUE ZUS i z niego korzystać – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 1

GIF wycofał serię leku Febrisan. Wydano komunikat

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy#: Febrisan (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum), (750 mg + 60 mg + 10 mg)/5 g, proszek musujący, numer serii: 100401 termin ważności: 04.2023, podmiot odpowiedzialny: Orifarm Healthcare A/S, Energivej 15, 5260 Odense S, Dania. Niniejszej decyzji nadaje rygor natychmiastowej wykonalności.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Od rana wpłynęło już niemal 7 tys. wniosków. Bezpłatna aplikacja mZUS

Ruszył nabór wniosków o 500+ na nowy okres świadczeniowy 2023/2024. Wnioski można złożyć m.in. za pośrednictwem bezpłatnej# aplikacji mZUS dostępnej na telefony komórkowe lub tablety. Tylko tym kanałem z samego rana do ZUS wpłynęło niemal 7 tys. wniosków na 12,2 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Nadal silny wiatr. Wydano kolejne ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 02.02.2023 r. od godz.# 01:00 do dnia 02.02.2023 r. do godz. 10:00 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 1

Nowa aplikacja mobilna do zarządzania dokumentami. TAX FREE dla podróżnych

Aplikacja mobilna mTAX FREE PL jest kolejnym ułatwieniem w obsłudze dokumentów TAX FREE. Dzięki tej aplikacji #podróżni mogą zarządzać własnymi dokumentami na swoim smartfonie w dowolnym czasie. Od 1 lutego 2023 r. wszystkie dokumenty TAX FREE wystawione w Polsce są dostępne w aplikacji mobilnej.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 3

Od dziś można składać wnioski o 500+. Kolejny okres świadczeniowy

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. #Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

(czytaj więcej)
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)