Dziś mamy 6 października 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

05 października 2022 1

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo. Dzień Seniora w ZUS

„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” - pod takim hasłem# w tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów organizuje Dzień Seniora.

(czytaj więcej)
01 października 2022 0

Komu przysługuje prawo do przeliczenia emerytury? Dyżur telefoniczny

Bydgoski oddział ZUS organizuje specjalny dyżur telefoniczny# dla seniorów. Będzie można zapytać ekspertów, komu przysługuje prawo do przeliczenia i podwyższenia emerytury lub renty, a także jakie dokumenty należy złożyć do wniosku, ubiegając się o świadczenie emerytalno-rentowe – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
30 września 2022 11

Prezes rezygnuje. Zwołano nadzwyczajne zebranie

Prezes Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w # Nakle mjr. rez. Jan Nowakowski złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

(czytaj więcej)
29 września 2022 0

Chcesz się dowiedzieć jak wyjechać do sanatorium z ZUS-em. Zadzwoń!

W ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością Zakład# Ubezpieczeń Społecznych organizuje eksperckie dyżury telefoniczne na temat rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS.

(czytaj więcej)
29 września 2022 0

Konferencja. „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie"

Fundacja „Salus Homini” oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno# – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią we współpracy z Nakielskim Ośrodkiem Kultury zapraszają pedagogów/psychologów szkolnych lub zainteresowanych przedstawicieli Rad Pedagogicznych szkół, przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny na konferencję: „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie- kontynuacja. Parę słów o odporności psychicznej dla starszych i młodszych.”

(czytaj więcej)
27 września 2022 0

Zarząd wybierze Wolontariusza Roku. Czas na zgłoszenia do 21 października

Zarząd Powiatu Nakielskiego ogłasza XIII edycję konkursu # „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

(czytaj więcej)
27 września 2022 8

Kilkanaście uchwał do podjęcia. Co w porządku obrad piątkowej sesji?

Przewodniczący Rady Miejskiej w # Mroczy informuje, że LI Sesja Rady Miejskiej w Mroczy odbędzie się w dniu 30 września 2022 r. (piątek), o godz. 10.00 w Sali im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy.

(czytaj więcej)
26 września 2022 0

Wracają "Lekcje z ZUS". Szkoły mogą zgłaszać swój udział

Po raz kolejny ruszają „Lekcje z ZUS” dla szkół # ponadpodstawowych. To już dziewiąta odsłona tego wydarzenia. Co roku uczestniczący w niej uczniowie mają szansę opanować solidną dawkę wiedzy, którą mogą wykorzystać, biorąc udział w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

(czytaj więcej)
26 września 2022 1

Marek McCarron Motyka w Nakle. Koncert już w najbliższy piątek

Marek McCarron Motyka jest bez wątpienia jednym z najbardziej# oryginalnych i rozpoznawalnych Artystów bluesowych ostatnich lat na muzycznej mapie Śląska. Muzyk czerpie pełnymi garściami ze starych śląskich tekstów i światowej poezji tłumaczonej na język śląski, przybliżając nam uniwersalne prawdy życiowe, obyczajowość oraz spuściznę kulturową Śląska wpisaną w kulturę europejską.

(czytaj więcej)
26 września 2022 0

Stypendia dla prymusów. Wnioski można składać do piątku

Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać najbardziej pracowici i # utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznane zostaną w ramach trzech marszałkowskim programów. Wnioski można składać do piątku (30 września).

(czytaj więcej)
26 września 2022 6

Ogólnopolska akcja sadzenia drzew. Ponad milion sadzonek dla obywateli

Czwarta edycja akcji #sadziMY odbędzie się # 29 i 30 września. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

(czytaj więcej)
24 września 2022 0

„Toksyczna agentura III”. Spotkanie autorskie z Adamem Węsierskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią# zaprasza na spotkanie autorskie promujące książkę Adama Węsierskiego „Toksyczna agentura III”, 30.09, g.17.00, ul. Bartkowskiego 1 Wstęp wolny!

(czytaj więcej)
24 września 2022 0

Zapytaj o 500 plus dla niesamodzielnych. Dyżur eksperta ZUS

Osoby, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji#, mogą ubiegać się o świadczenie uzupełniające 500 plus.

(czytaj więcej)
22 września 2022 0

Informacje o dodatku na inne źródła ciepła. Sprawdź koniecznie

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w # Mroczy informuje, iż będzie realizatorem wypłat dodatku dla gospodarstw domowych, których główne źródło ciepła zasilane jest pelletem drzewnym, drewnem kawałkowym, skroplonym gazem LPG lub olejem opałowym.

(czytaj więcej)
22 września 2022 0

Wysokie koszty energii dotknęły pływalnię. Są ważne zmiany

Spółka Nakielski Sport wydała oświadczenie dotyczące # zmian w funkcjonowaniu pływalni Naquarius.

(czytaj więcej)
21 września 2022 0

Stalowe Anioły dla działaczy społecznych. Wnioski do 30 września

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy# społecznej zostaną po raz szesnasty uhonorowani nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski czekamy do 30 września.

(czytaj więcej)
20 września 2022 0

Policjanci zachęcają do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody

Nakielscy policjanci organizują fotograficzny konkurs profilaktyczny# pn.: „Bliżej pasji dalej od uzależnień”. Prace można nadsyłać do 24 października, a na zwycięzców czekają nagrody.

(czytaj więcej)
20 września 2022 13

III Cross Cichociemnych im. B. Bzdawki coraz bliżej. Serdecznie zapraszamy!

Termin biegu „III CROSS CICHOCIEMNYCH im. Bernarda Bzdawki” coraz bliżej. Serdecznie zapraszamy do zapisów i udziału.

(czytaj więcej)
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)