Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

26 maja 2022 0

ZUS organizuje kolejne dyżury. Kiedy eksperci będą odpowiadać na pytania?

Eksperci ZUS-u zapraszają na# kolejne dyżury.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Wystarczy wykazać się kreatywnością. Policjanci przygotowali konkurs

Zespół ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i# patologii nakielskiej komendy organizuje konkurs plastyczny pn.: „Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Nie będzie prądu. Zobacz rozpiskę na najbliższe dni

Za kilka dni w niektórych miejscowościach powiatu nakielskiego nie będzie# prądu. Powodem są planowane jego wyłączenia. Poniżej zamieszczamy szczegółową rozpiskę, którą przygotował Sebastian Kozłowski ze Starostwa Powiatowego w Nakle.

(czytaj więcej)
25 maja 2022 0

Wyróżnienia dla najlepszych terapeutów zajęciowych. Czas na zgłoszenia

Najskuteczniejsi i najbardziej zaangażowani specjaliści# terapii zajęciowej zostaną w tym roku po raz czwarty uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Do zgłaszania kandydatów zapraszamy podmioty prowadzące placówki integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe kościołów i związków wyznaniowych. Na wnioski czekamy do 10 czerwca.

(czytaj więcej)
25 maja 2022 0

Gminny turniej piłki nożnej. Zawody odbędą się na Orliku

Już 1 czerwca na boisku „Orlik” w Mroczy odbędzie się# Gminny Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00. Zawody te mają przede wszystkim popularyzować piłkę nożną wśród dzieci, czy też ukazać zalety uprawiania sportu. Uczestniczyć mogą sołectwa oraz osiedla z gminy Mrocza. Więcej szczegółów znaleźć można na plakacie.  

(czytaj więcej)
25 maja 2022 0

Dzisiaj może popadać i zagrzmieć. Synoptycy wydali ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle informuje, że 25 maja od godziny 14.00 do godziny 20.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 10 mm do 15 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 0

Od rycerza do żołnierza. Zapraszamy na historyczny Dzień Dziecka

Burmistrz Szubina zaprasza na ruiny zamku Sędziwoja z# rodu Pałuków na piknik pt. Historyczny dzień dziecka - Od rycerza do żołnierza . Atrakcje skierowane będą nie tylko do dzieci. Także dorośli znajdą coś interesującego dla siebie.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 0

Sesja radnych gmina Mrocza w przyszłym tygodniu. O czym będą rozmawiać?

We wtorek, 31 maja w sali mroteckiego urzędu odbędą się# obrady radnych gmina Mrocza. Początek sesji zaplanowano na godzinę 9.00, a transmisję mieszkańcy będą mogli oglądać za pośrednictwem internetu.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 7

Zaginął kot. Czytelniczka prosi o pomoc

Otrzymaliśmy wiadomość od# naszej czytelniczki. Zaginął jej kot. Prosi o pomoc. Treść otrzymanego ogłoszenia zamieszczamy poniżej.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Szkoła internetowa przygotowała plan lekcji. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Matematyka, fizyka, biologia, język polski dla# dzieci i dorosłych, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna – to część zajęć, które znajdują się w tym tygodniu w ofercie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej dla Ukraińców. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Festiwale wracają po pandemicznej przerwie. Zobacz szczegóły!

Po dwuletniej przerwie Stowarzyszenie na# Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza wraz z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Olszewce im. Józefa Blechacza i Fundacją "W Kuźni", zapraszają młodych adeptów śpiewu do udziału w festiwalowych zmaganiach.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 0

Muzyczne wydarzenie na przystani. Wystąpi Joanna Aleksandrowicz

Zapraszamy serdecznie na koncert pn.# ''Od Nocy do Nocy" na łonie natury, który odbędzie się 28.05.2022 godz. 20:30 na Przystani Powiat Nakielski (ul. Notecka 4 89-100 Nakło nad Notecią), w którym wystąpi Joanna Aleksandrowicz.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 0

„Życie bez nałogu”. Młodzież może wziąć udział w konkursie plastycznym

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nakle organizuje# powiatowy konkurs plastyczny pod nazwą „Życie bez nałogu”.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 0

Eksperci ZUS czekają pod telefonem. Jakie tematy zostaną poruszone?

Już w najbliższy wtorek, 24 maja odbędzie się# kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 2

Prognozuje się silny wiatr. Ostrzeżenie obowiązuje od nocy

IMGW-PiB wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o# silnym wietrze.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Coraz mniej czasu. Kto, jak i do kiedy musi zgłosić źródło ciepła?

Zgodnie z prawem od 1 lipca 2021 roku właściciele# budynków, zarządy budynków również tych niemieszkalnych, w których są zainstalowane źródła ciepła lub spalania paliw o mocy do 1 MW, mają rok na złożenie specjalnej deklaracji - do 30 czerwca 2022 r.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Mieszkańcu, wypełnij ankietę! Kreuj swoją przyszłość

Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” będącego# Lokalną Grupą Działania (LGD) dla obszaru powiatu nakielskiego, serdecznie zaprasza do wyrażenia opinii na temat warunków życia na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju (LSR) poprzez udział w badaniu ankietowym.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Prognozowane są burze. Synoptycy wydali ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle informuje, że od 20 maja od godziny 21.00 do 21 maja do godziny 6.00 prognozowane są burze, którymi miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad.

(czytaj więcej)
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)