Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

26 października 2021 1

Kontrole po spisie powszechnym? Ośrodek Badań Regionalnych wyjaśnia

Wydawać by się mogło, że z 30 września skończył się# Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Nic bardziej mylnego. Skończył się spis zasadniczy w którym obowiązkowo udział powinien wziąć każdy mieszkaniec Polski. Od 12 listopada rozpocznie się badanie kontrolne po NSP2021. Jego realizacja wynika z Ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

(czytaj więcej)
25 października 2021 3

Obrady radnych powiatowych. Jakie tematy poruszą podczas sesji?

W środę, 27 października o godzinie 12.00 w Sali konferencyjnej na# przystani odbędzie się XXXIV sesja rady powiatu nakielskiego. Znamy porządek obrad.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

Nadal szukamy polskiego Szekspira. Prace można nadsyłać do 1 listopada

Trwa nabór prac do Ogólnopolskiego Konkursu dla# Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira”. Prace można nadsyłać tylko do 1 listopada! Dla zainteresowanych konkursem Teatr Polski przygotował masterclassy z Julią Holewińską, Marią Wojtyszko oraz Davitem Gabunią. Bezpłatne warsztaty są już dostępne na platformie VOD.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

„Gęś na ludowo”. Urząd Marszałkowski organizuje konkurs

Nasza akcja Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina” to# również konkursy dla mieszkańców. Jednym z nich jest cieszący się zawsze ogromnym zainteresowaniem konkurs plastyczny dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami. Dziś publikujemy zasady jego tegorocznej odsłony.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

Szczepienia przeciwko Covid-19 trwają. Seniorzy mogą liczyć na pomoc

Szczepienia przeciwko Covid-19 cały czas# trwają. Można się jeszcze zarejestrować.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

Partia czekolady wycofana. Imbir zanieczyszczony tlenkiem etylenu

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez# System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez bułgarską firmę Bio Benjamin Ltd. wycofaniu niektórych partii czekolady Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g, ze względu na zastosowanie do jej produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu – sproszkowany imbir.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

11 listopada w gminie Mrocza. Zobacz harmonogram uroczystości

W tym roku obchodzimy 103. Rocznicę Odzyskania przez# Polskę Niepodległości. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Mrocza rozpoczną uroczystości pod Obeliskiem „100. rocznicy powrotu Mroczy do Macierzy 1920-2020 22.01.2020” (na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. Bydgoskiej w Mroczy), gdzie przedstawiciele władz samorządowych złożą symboliczne wiązanki i znicze.

(czytaj więcej)
23 października 2021 0

Szkoła pamięta. Weź udział w kolejnej edycji akcji

Już po raz trzeci zapraszamy uczniów i nauczycieli do# udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta. Na zgłoszenia czekamy do 28 października. Finał akcji zaplanowaliśmy na piątek, 29 października. Pokażmy, że pamiętamy!

(czytaj więcej)
23 października 2021 4

Całkowity zakaz odwiedzin chorych. Do jakich szpitali nie wejdziesz?

W związku ze zwiększającym się zagrożeniem epidemiologicznym i# coraz większą ilością potwierdzanych nowych przypadków zakażenia Covid–19 w województwie kujawsko–pomorskim w niektórych szpitalach wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

„Moja świąteczna torebka na prezenty”. PPPP organizuje konkurs

Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jak co# roku, czekamy na nie z niecierpliwością. Myślimy o najbliższych członkach rodziny.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

W powiecie nakielskim znowu prognozuje się silny wiatr. Uważajmy!

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało# kolejne ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Jakie ulgi przysługują przy spłacie należności? Telefoniczny dyżur eksperta

Bydgoski oddział ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny, którego# tematem będą „Ulgi w spłacie należności”.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Silny wiatr w porywach do 100 km/h. Synoptycy ostrzegają!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle informuje, że 21 października od godz. 13.07 do godz. 20.00 obserwuje się i nadal prognozuje się występowanie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z południa i południowego zachodu.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Konferencja z udziałem sołtysów. Zapraszamy do Trzeciewnicy

Kujawsko - Pomorski Oddział Stowarzyszenia Polska 2050 przy# udziale liderki powiatu nakielskiego Justyny Pardua oraz jego członków, organizuje konferencję zatytułowaną "Sołtysi, Sołectwa i Fundusz Sołecki - Propozycje Zmian".

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

ZUS organizuje telefoniczne dyżury. Jakie tematy będą poruszone?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w# Bydgoszczy, Żninie, Tucholi, Sępólnie Krajeńskim oraz Nakle nad Notecią zaprasza do udziału w kolejnych dyżurach telefonicznych i bezpłatnym szkoleniu online.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Coś dla miłośników soulu i bluesa. Koncert Smooth Gentlemen

Smooth Gentlemen to trio złożone się z doświadczonych# muzyków. Liderem grupy jest Bartłomiej Szopiński, uznany pianista, hammondzista i kompozytor. Pozostali muzycy to gitarzysta Piotr Bienkiewicz oraz perkusista Miłosz Szulkowski.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Wykryto bakterie salmonelli w chałwie. Nie należy spożywać partii produktu

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez# System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez niemiecką firmę Kervan GmbH Berlin wycofaniu określonej poniżej partii chałwy ze względu na stwierdzenie obecności bakterii Salmonella spp.

(czytaj więcej)
20 października 2021 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Uwaga, będzie wiało!

Przed wiatrem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert dotyczy całego powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)