Dziś mamy 23 marca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

21 marca 2023 8

Tarpan Mrocza wrócił do gry o punkty. Krystian Born strzelił 4 bramki

Po kilku miesiącach przerwy piłkarze Tarpana Mrocza wznowili rozgrywki piłkarskie na szczeblu #bydgoskiej A – klasy. Rywalem był Grom Więcbork.

(czytaj więcej)
21 marca 2023 22

Uroczysta Gala Podnoszenia Ciężarów. Wyróżnieni mieszkańcy powiatu

W sobotnie popołudnie 18 marca 2023, w Sali Konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Sportu w Bydgoszczy odbyła się #uroczysta Gali Podnoszenia Ciężarów podsumowująca rok 2022! Medaliści ME i MŚ z ubiegłego roku otrzymali podziękowania i nagrody, nasi reprezentanci na zbliżające się MŚ U17 W Durres – odebrali nominacje. Wcześniej w Bydgoszczy odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu PZPC.

(czytaj więcej)
14 marca 2023 1

Bieg z liczbą Pi w Potulicach. Przedstawiamy wyniki rywalizacji

W minioną niedzielę, tj. 12 marca na terenie miejscowości Potulice odbyła się# kolejna impreza biegowa, a zawodnicy rywalizowali na dystansie 3,14 km. Jako pierwszy linię mety przekroczył Jakub Filipiak.

(czytaj więcej)
14 marca 2023 0

Zagrali na Politechnice Bydgoskiej. Turniej drużynowy i indywidualny

W dniach 10-12 marca szachiści z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wzięli udział #w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach.

(czytaj więcej)
13 marca 2023 0

Stypendia dla sportowców. Wśród wyróżnionych zawodnicy z powiatu

188 zawodniczek i zawodników reprezentujących 36 klubów sportowych z całego regionu otrzyma w tym roku# stypendia marszałka województwa. Do utalentowanych młodych sportowców trafi łącznie ponad 860 tysięcy złotych. Ze stypendystami spotkali się dziś (13 marca) marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i radny województwa Robert Malinowski.

(czytaj więcej)
13 marca 2023 0

Kto strzelał najcelniej? Zawody "Blaszanka Kowalewko Challenge”

W miniony weekend na terenie strzelnicy w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie w ramach Ligi# Strzelectwa Dynamicznego „Blaszanka Kowalewko Challenge”, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego oraz postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
12 marca 2023 0

Stara Gwardia NTS wróciła na tron. Piękna historia Strefy Łochowo

Od katastrofalnego początku rozgrywek aż do udziału w wielkim finale Nakielskiej Ligi Siatkówki – taką historię napisali #siatkarze Stefy Łochowo. W decydującym starciu musieli jednak uznać wyższość Starej Gwardii NTS.

(czytaj więcej)
12 marca 2023 0

Kolejna impreza biegowa w Potulicach. Rywalizowano na dystansie 3,14 km

Potulice biegami stoją – i nie ma w tym krzty przesady, bowiem na terenie tamtejszej miejscowości #odbyło się kolejne wydarzenie sportowe dla wszystkich sympatyków biegania na świeżym powietrzu. Tym razem rywalizowano na dystansie 3,14 km.

(czytaj więcej)
11 marca 2023 0

Program Olimpia. Nabór wniosków do końca marca

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprasza do udziału w Programie Olimpia. III Igrzyska Europejskie odbęda się #w tym roku w Polsce

(czytaj więcej)
10 marca 2023 1

Kajakarze żegnali zimę. Zachwycały widoki dzikiej przyrody

Przedwiośnie bieżącego roku przyniosło gwałtowne zmiany pogody. Lutowe opady deszczu, #przerywane śnieżnymi zadymkami, gwałtowne wiatry i niska temperatura wpłynęły na podniesienie się stanu wody w rzekach naszego regionu. Z wielką radością wróciliśmy na tak bliskie naszemu sercu: Rokitkę, Kcyninkę, Orlą czy niedaleką Łobżonkę.

(czytaj więcej)
06 marca 2023 0

Central Europe Open. 11 medali dla zawodników Yamabushi

W dniach 4/5 marca 2023 r. w Bydgoszczy na hali Artego Arena odbyły się zawody w #Karate WKF-Central Europe Open - zawodów Karate WKF.

(czytaj więcej)
05 marca 2023 0

Blisko 80 osób wzięło udział w zawodach strzeleckich. Kto zwyciężył?

Dnia 4-5 marca 2023 roku KSSK GWARD przeprowadził na terenie strzelnicy sportowej #w Szubinie zawody strzeleckei pod nazwą "1944 – 1963 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

(czytaj więcej)
05 marca 2023 0

85 miłośników darta zagrało w Tavernie. Kto został zwycięzcą Pucharu Polski?

W minioną sobotę 04.03.2023r. w nakielskiej Tavernie rozegrano zawody z cyklu Pucharu Polski #Polskiej Organizacji Darta. W turnieju wzięło udział 85 zawodników. Gościliśmy darterów m.in. z Wrześni, Gniezna, Gdyni, Elbląga, Koszalina, Poznania, Gliwic, Studzienic, Wągrowca, Braniewa, Bydgoszczy, Chojnic, Łankowic, Złotowa, Runowa Krajeńskiego, Więcborka, Starogardu Gdańskiego, Sępólna Krajeńskiego i oczywiście z Nakła, Paterka, Występu, Kcyni.

(czytaj więcej)
05 marca 2023 3

Bieg Wilczym Tropem w Mroczy. Dawid Koliński wygrywa po raz trzeci

Pomimo niezbyt sprzyjającej aury udało się w Mroczy zorganizować IV edycję Biegu Pamięci# Żołnierzy Wyklętych. Na starcie w rożnych kategoriach wiekowych stanęło ponad 90 zawodników.

(czytaj więcej)
03 marca 2023 0

Nabór wniosków do Programu Klub. Nowa edycja 2023

Rozpoczęła się rekrutacja klubów w ramach Rządowego Programu Klub – edycja 2023.# Ministerialny budżet programu w 2023 roku jest rekordowy i wynosi 75 mln złotych. Ogólnopolskim operatorem krajowym programu jest Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 3

"Mistrzowie Sportu Kujaw i Pomorza 2022”. Uroczysta gala w Bydgoszczy

Najlepsi sportowcy, kluby oraz trenerzy zostali wyróżnieni przez Kujawsko-Pomorską Radę Olimpijską.# W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się gala „Mistrzowie Sportu Kujaw i Pomorza 2022”.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 2

Nakielski mikst najlepszy. Przybyły pary z trzech powiatów

Mikst z Nakła Aleksandra Granowska i Piotr Wołowski zwyciężył w turnieju brydżowym w Nakle.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 4

Kolejne zespoły wróciły na boisko. Victoria wywiozła zwycięstwo z Kcyni

Na kcyńskim stadionie miejscowy Orzeł podejmował w ramach gry kontrolnej #– LKS Szubiniankę II/Victorię Kołaczkowo. O wyniku tego meczu zdecydowała druga połowa gry.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)