Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

18 kwietnia 2024 2

Kolejne mecze piłkarskie za nami. Które zespoły odniosły zwycięstwa?

W miniony weekend odbyły się kolejne mecze# piłkarskie z udziałem zespołów z powiatu nakielskiego. Dąb Potulice po udanym początku przegrał bardzo ważne spotkanie z Łokietkiem Wierzchucin Królewski. A jak poszło innym drużynom?

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 3

Mistrzostwa województwa w biegach przełajowych. Wyniki zawodów

Blisko 160 zawodników 14 kwietnia 2024 r. przybyło do #Szubina, aby wziąć udział w Mistrzostwach Województwa Kujawsko -Pomorskiego w biegach przełajowych Zrzeszenia LZS. Na stracie gościliśmy zawodników z Szubina, Białych Błot, Nakła nad Notecią, Kruszwicy, Mogilna, Chełmna. Uczniowski Klub Biegacza z Szubina reprezentowało 23 zawodników.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Ogólnopolski Turniej Karate. Zawodnicy z "Yamabushi" znów w formie

W dniu 13 kwietnia 2024 r. młodsi zawodnicy #Klubu "Yamabushi" wzięli udział w II Ogólnopolskim Turnieju Karate - BESUTO CUP, który odbył się w Witkowie k. Gniezna.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Zawody strzeleckie w Kowalewku. Kto okazał się najlepszy?

W miniony weekend na terenie strzelnicy #w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 0

RBB Tour zakończony. Kacper Gieryk na drugim miejscu

Dziś został rozegrany ostatni etap na 10 rundach liczących po #15 kilometrów każda. Niestety nie udało się obronić pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 0

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Kto zwyciężył?

W piątek, 12.04.2024r. w Zespole Szkół #Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 0

Diecezjalny turniej piłki nożnej. Parafia z Szubina na podium

Obiekt sportowy bydgoskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 był miejscem# diecezjalnego turnieju piłki nożnej liturgicznej służby ołtarza.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 0

Turniej szachów szybkich. Zawodnik Feniksa zagrał w Barcinie

W sobotę, 13 kwietnia, w Barcinie odbył się turniej #szachów szybkich o Puchar IMAGO. W turnieju tym udział wzięło 72 zawodników, z takich miast jak: Barcin, Żnin, Bydgoszcz, Toruń, a także Lublin, Konin, Gniezno, Łubianka.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 2

RBB Tour w Czechach. Kacper Gieryk najlepszym młodzieżowcem wyścigu

W piątek 12, kwietnia część drużyny #TC Chrobry SCOTT Głogów stanęła na starcie trzydniowej etapówki w Czechach. Wśród kolarzy nie brakuje mieszkańca kcyńskiej gminy, który już odniósł spory sukces.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 0

III Memoriał im. Jacka Jaskólskiego. Zawody w pływaniu dla dzieci i młodzieży

13 kwietnia na nakielskiej pływalni Naquarius rozpoczęły się #zawody pływackie w ramach III Memoriału im. Jacka Jaskólskiego. Młodzi pasjonaci pływania od samego rana dają z siebie wszystko.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

Brąz dla kujawsko-pomorskiej drużyny. Wśród medalistów strażacy z Nakła

Kujawsko-pomorscy strażacy zdobyli brązowy medal #podczas XXVIII Mistrzostw Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Futsalu.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2024 1

Turniej brydżowy w Nakle. Duet Brzykcy i Popczyński zwycięża

Para brydżowa Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński zwyciężyła #w poniedziałkowym (8 kwietnia) turnieju brydża sportowego w Nakle.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Drużynowe Mistrzostwa Juniorów. Nie zabrakło szachistów z Mroczy

W dniach 6-7 kwietnia, w Przystani Rzecznej #w Bydgoszczy, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Juniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2024 0

Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate. Medale dla zawodników "Yamabushi"

Dwa brązowe medale jadą do# woj. kujawsko-pomorskiego z Mistrzostw Polski Seniorów w Karate WKF , które w dniu 6 kwietnia 2024 r. odbyły się w Kleszczewie (wielkopolska), a wszystko za sprawą zawodników z Klubu "Yamabushi".

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2024 0

II Bieg im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Trwają zapisy

Zapraszamy do zapisów na II Bieg im. Jana Czochralskiego, który odbędzie się #w Kcyni 4 maja 2024 r.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2024 2

Pierwsza strata punktów. Niedosyt i pretensje do arbitrów

Nie tak wyobrażali sobie wyjazd do Dąbrowy Chełmińskiej piłkarze# i działacze Tarpana Mrocza. Kontrowersyjny faul, czerwona kartka, pretensje do arbitra i ciężka walka o 1 punkt.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 1

Wśród wyróżnionych kluby i zawodnicy z powiatu. Marszałkowskie stypendia

148 zawodniczek i zawodników reprezentujących# 40 klubów sportowych z całego regionu otrzyma w tym roku stypendia marszałka województwa. Do utalentowanych młodych sportowców trafi łącznie prawie 1,3 miliona złotych. Wczoraj (4 kwietnia) podczas uroczystej gali ze stypendystami spotkali się marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i radny województwa Jacek Gajewski.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2024 0

Strażacy na mistrzostwach województwa. Drużyna z Nakła na czwartym miejscu

Wysokie miejsce dla strażaków KP PSP w Nakle# nad Notecią na XVI Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej.

(czytaj więcej)
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)