Dziś mamy 12 stycznia 2026, poniedziałek, imieniny obchodzą:
20 lutego 2024
Czy ta droga to wytrzyma? Utrudnienia nie tam, gdzie miały być
fot. archiwum
Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec #nakielskiej gminy, który jest zaniepokojony wzmożonym dziś ruchem samochodów ciężarowych na odcinku drogi Lis Ogon - Nakło. Zdaniem naszego czytelnika ciężkie pojazdy mogą spowodować uszkodzenia nawierzchni i dodatkowo stwarzają niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi.
Poniżej treść nadesłanej wiadomości.
Z powodu dzisiejszego strajku rolników w Pawłówku policja kieruje wszystkich kierowców do Nakła przez Lisi Ogon. Powoduje to ogromne korki. Czyli tak naprawdę utrudnienia w ruchu nie występują w miejscu strajku rolników, tylko na tej drodze, gdzie wyznaczono objazd. Jaki to ma sens? Przez Lisi Ogon do Nakła kierowane są wszystkie pojazdy, nawet te o wysokim załadunku. Czy ta droga to wytrzyma? Wzmożony ruch tirów w tym miejscu zagraża także bezpieczeństwu innych kierowców. To raczej nie był dobry pomysł.
Za Rudej demokracji to niech się Pan o portfel martwi a nie o drogę. Ruda demokracja miała mi obniżyć 9% składkę zdrowotną zaraz po wyborach ale data została przesunięta na styczeń 2025. Zabierz biednemu daj bogatemu.
Szrajber Mariajnka , w dniu 20-02-2024 18:46:11 napisał:
@marco kiedyś codziennie pojazdy milatrans wracały na bazie przez ten mostek. Drugi most jeszcze w gorszym stanie na kanale bydgoskim i powiat też tego nie widzi. Sami ślepi mędrcy
Brawo rolnicy!!! Szkoda tylko że protesty jak to zwykle w Polsce są spóźnione o kilka lat. Gdy mądrzy ludzie przewidując czasy dzisiejsze ostrzegali przed unią europejską, wtedy większość, w tym wielu rolników zapewne też, pukało się w głowy nazywając ich wariatami. Większość społeczeństwa poparło unię i o zgrozo! popiera ją dziś. Problemy dzisiejszych rolników, a więc problemy nas wszystkich (wszyscy musimy jeść) to nie wina mitycznego "Putina" tylko efekt celowego działania koleżków z Davos i innych parszywych miejsc na zachodzie. Ale spokojnie, byle do wyborów, będzie można wybrać kolejnych oprawców na następne lata umilających nam życie. Już od lipca prąd będzie towarem luksusowym nawet dla tych patrzących jedynie na koniec swojego nosa i narzekających na dzisiejsze protesty. A to przecież nie koniec bohaterskiej walki o "klimat". Warto wypruć sobie żyły, marznąć i być głodnym by obniżyć stężenie CO2 o kolejne 0,00001 promila.
Poza tym oczywiście warto udupić choćby połowę polskich gospodarstw rolnych by w ramach solidarności unijnej żreć jeszcze droższą paszę produkowaną przez niemców i amerykanów na ukrainie ze zboża, którego normalnie nie dało by się zwierzętom bo to by im zaszkodziło. Ale spokojnie, narzekajcie oświeceni europejczycy na rolników. To najważniejsze by rano spokojnie dojechać do pracy w niemieckiej firmie, by kupić paszę w niemieckim czy francuskim markecie. Ważne by niemieccy przewoźnicy nie mieli konkurencji w dowiezieniu tej paszy do swoich marketów w już nie naszej Polsce. Czego trzeba więcej głupi polaku, skoro zbierać szparagi nauczysz się łatwo? Niepiśmienna wspólnota memowo-obrazkowa, a nie naród polski. Jeszcze raz powtórzę, Brawo Rolnicy! Musztarda po obiedzie ale BRAWO!
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Wkrótce po wybuchu walk powstańczych #w Poznaniu szczególne znaczenie uzyskała linia Noteci, oddzielająca Wielkopolskę od Pomorza Zachodniego i silnie zniemczonej Bydgoszczy, stanowiącej poważne zagrożenie dla rozwoju powstania. Już 1 stycznia 1919 roku wyzwolono Nakło – ważny węzeł kolejowy, którym przechodziły transporty niemieckiej armii Ober –Ostu, powracającej do Rzeszy na mocy tzw. umowy białostockiej. Nakło zresztą było później oddane Niemcom na polecenie państw Ententy, które w powstaniu owego „korka” widziały poważne zagrożenie dla stabilizacji sytuacji w tym rejonie. Stoczono też zwycięskie potyczki pod Mroczą, Ślesinem i Wysoką.
Rozpoczął się okres karnawału# - czas radości, zabaw i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. To okres, który kojarzy się z balami, imprezami i wesołą atmosferą. Karnawał potrwa aż do Wielkiego Postu.
W wyniku podpisanego układu #polityczno-wojskowego pomiędzy gen. Józefem Dowborem Muśnickim a Komisariatem NRL, gen. Dowbor Muśnicki przejął z rąk NRL dowództwo wojskowe. Uznając jedność wojska polskiego Komisariat NRL zastrzegał sobie tymczasową odrębność wojsk wielkopolskich, a mianowanie oficerów i urzędników wymagało aprobaty NRL.
Komentarze (19) Zgłoś naruszenie zasad
Adam, w dniu 20-02-2024 12:12:51 napisał:
odpowiedz
Ewa, w dniu 20-02-2024 12:21:30 napisał:
odpowiedz
Janusz, w dniu 20-02-2024 12:52:35 napisał:
odpowiedz
Marek, w dniu 20-02-2024 13:31:58 napisał:
odpowiedz
Tak, w dniu 20-02-2024 16:43:18 napisał:
odpowiedz
marko, w dniu 20-02-2024 18:33:52 napisał:
odpowiedz
Szrajber Mariajnka , w dniu 20-02-2024 18:46:11 napisał:
odpowiedz
Jan, w dniu 21-02-2024 09:55:31 napisał:
odpowiedz
emerytka, w dniu 21-02-2024 10:43:57 napisał:
odpowiedz
Miro, w dniu 21-02-2024 14:39:24 napisał:
odpowiedz
do roboty !, w dniu 21-02-2024 17:01:44 napisał:
odpowiedz
Zenek , w dniu 21-02-2024 20:42:06 napisał:
odpowiedz
Nierolnik, w dniu 22-02-2024 08:31:17 napisał:
odpowiedz
Nierolnik, w dniu 22-02-2024 09:02:06 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!