Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

Działania pod kryptonimem "Prędkość”. Mandaty dla ponad 50 kierowców

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Działania pod kryptonimem „Prędkość” prowadzili w miniony piątek (19.05.23) na powiatowych drogach #funkcjonariusze nakielskiej „drogówki”. Akcja miała na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych związanych z nadmierną prędkością oraz poprawę bezpieczeństwa na trasach.

W miniony piątek (19.05.23) funkcjonariusze nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach działania prewencyjne pod kryptonimem „Prędkość”.

Nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Aby do nich nie dochodziło, mundurowi cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na trasach. Podczas wczorajszej akcji policjanci dyscyplinowali kierowców i sprawdzali, jak stosują się oni do ustanowionych na drogach ograniczeń prędkości.

Funkcjonariusze ujawnili 57 wykroczeń, z czego aż 53 związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy zastosowano odpowiednie środki prawne. Za lekceważenie ustanowionych ograniczeń 51 kierowców ukarano mandatami, a 6 pouczono.

Kontrolowane trasy były bezpieczne i nie odnotowano na nich wypadków.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  MajaRozmach, w dniu 23-05-2023 09:24:40 napisał:

  Akurat w tym miejscu to największa bzdura 50 km/h. Zero zabudowań, chodnik znacznie oddzielny od pasa jezdni dodatkowo miejscami są barierki. Spokojnie 70 na odcinku od tego zjazdu powinno być dozwolone.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (11)

  Proste, w dniu 23-05-2023 09:41:36 napisał:

  Do Mają Rozmach. Przecież nie chodzi o bezpieczeństwo! Za chwilę waloryzacja z 500 na 800+ a więc trzeba komuś zabrać. Przedsiębiorców ograbili, pracujacych ograbili, rolników ze zbożem wyruch... A teraz się biorą do dupy kierowcom. Chociaż może z tymi kierowcami to nie do końca bo Obajtek na paliwach nas dyma od początku wojny.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  :D, w dniu 23-05-2023 10:00:25 napisał:

  rolników ze zbożem wyruch..... ? Pazerność ich wydymała mój drogi ;)

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Proste, w dniu 23-05-2023 10:51:14 napisał:

  Nie bronię tutaj rolników bo to między innymi przez nich 8 lat rządzi ta mafia Pisowska ale tutaj ich troch bronię. Żaden z nas nie chciałby aby towar który produkujemy i nim handlujemy potania o 100%.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Micki , w dniu 23-05-2023 15:32:49 napisał:

  W ogóle nie pisać na temat policji komentarzy bo jak się awansują to jest zakaz komentowania po prostu olać ich bo się cieszą jak ludzie sobie skakają do oczu że jednemu czy drugiemu się noga powinęła.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  niki, w dniu 23-05-2023 20:27:03 napisał:

  Pozdrowienia dla przemiłych dziewczyn z KPP Nakło!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Borys, w dniu 23-05-2023 20:55:01 napisał:

  No ta Pani bez figury jak awansowała to jak wysoko się nosi tylko żeby coś pojęcia miała a nie o pisaniu w gazetach

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Wiesia z turu, w dniu 23-05-2023 21:28:16 napisał:

  Boże dlaczego Polskę żeś poksrał rządem PiS. Przez nich nawet człowiek nie ma zaufania do policji. Widzisz i nie grzmisz

  odpowiedz

  • 1 (1)

  gruby, w dniu 23-05-2023 21:48:17 napisał:

  Polska to dziwny kraj jeszcze dlugo zanim cos sie zmieni

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)