Wizyta poseł w Mroczy. O czym rozmawiano?
fot. UMiG Mrocza
16 lutego2026 roku Gminę Mrocza ponownie #odwiedziła Pani Iwona Kozłowska, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Celem wizyta było m.in. rozpoczęcie funkcjonowania Żłobka Miejskiego oraz spotkanie w Domu Dziennego Pobytu Seniora w Mroczy.
Minął już miesiąc od rozpoczęcia działalności Domu Dziennego Pobytu w Mroczy. Seniorów odwiedziła Pani Poseł Iwona Kozłowska, która znalazła czas, aby spotkać się z uczestnikami placówki. Były serdeczne rozmowy, dużo uśmiechu i prawdziwe zainteresowanie codziennym życiem naszego Domu. Seniorzy chętnie opowiadali o swoich zajęciach, atmosferze i o tym, jak ważne jest dla nich to miejsce. Tego dnia odbyło się również uroczyste otwarcie Żłobka Miejskiego – to symboliczny moment pokazujący, że nasza gmina dba o mieszkańców na każdym etapie życia. W wydarzeniach uczestniczył także Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza - Jarosław Okonek, który z okazji oficjalnego rozpoczęcia funkcjonowania żłobka przekazał z tej okazji prezent dla najmłodszych.
To był dzień pełen życzliwości, rozmów i dobrej energii. Dziękujemy za obecność i wspólnie spędzony czas – takie chwile budują poczucie wspólnoty.
W dalszej części wizyty odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta i Gminy Mrocza, w którym uczestniczyła także Sekretarz MiG Mrocza - Renata Jesionowska - Zawieja.
Podczas rozmów omówiono m.in. bieżące oraz planowane inwestycje w Gminie Mrocza wraz z analizą możliwości ich współfinansowania z projektów rządowych.
Poruszono również temat prac nad pozyskaniem samochodu pożarniczego dla OSP.
Materiał: Referat Obsługi Administracyjnej i Promocji/Monika Bujewska - Dyrektor placówki przy ul. Łąkowej
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- 65. urodziny biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Nie zabrakło życzeń
- Izabela Dyks odchodzi na emeryturę. Wzruszające pożegnanie w Paterku
- Rolnictwo na pierwszym planie. Radni wysłuchali szeregu sprawozdań
- Na początek sołectwo Matyldzin. Rozpoczął się cykl zebrań
- Rozstrzygnięcie otwartych konkursów ofert. Listy rankingowe
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To nie tylko zły nastrój
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został #ustanowiony przez Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.
(czytaj więcej)Gdzie śpią nietoperze? Monitoring zimującej chiropterofauny
Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony# Środowiska w Bydgoszczy w okresie styczeń-luty 2026 r., przeprowadzili monitoring hibernujących nietoperzy w obszarach Natura 2000: Cytadela Grudziądz, Forty w Toruniu i Zamek Świecie.
(czytaj więcej)Wybuchowe szkolenie. Zajęcia na terenie poligonu
W dniach 9.02-13.02 br. na terenie poligonu #w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało praktyczne szkolenie saperskie skierowane dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W przygotowanie i realizację zajęć zaangażowanych było kilkunastu żołnierzy.
(czytaj więcej)Kolosy na drogach. Największe transporty nienormatywne
Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych# operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.
(czytaj więcej)