Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli. W akcji uczestniczyły 42 osoby

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

Po raz kolejny krwiodawcy nie zawiedli #- udana „Mikołajkowa” akcja poboru krwi.

„Zostań Mikołajem, oddaj krew - uratuj życie” - pod takim hasłem w dniu 6 grudnia 2023 r. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, zorganizował ostatnią w tym roku akcję poboru krwi.

Na dawców oczekiwał zespół z Terenowej Stacji w Bydgoszczy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Warszawie. Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było pozyskanie jak największej ilości krwi i uzupełnienie jej zapasów dla osób, którzy jej potrzebują. W akcji poboru krwi uczestniczyły 42 osoby, natomiast krew oddało 38 dawców, od których pozyskano w sumie ponad 17 litrów krwi. Na taki wynik przełożył się wysiłek krwiodawców ze strażackiego Klubu Honorowych Dawców Krwi, funkcjonariuszy Służby Więziennej i Policji

oraz innych uczestników biorących udział w zbiórce. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas włączając się do akcji poboru krwi składamy gorące podziękowania i słowa uznania.

tekst: asp. Sebastian Łabich, Klub HDK PCK przy KP PSP w Nakle nad Notecią

Materiał: st. kpt. Bartosz Walkowiak / Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)