Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

14 marca 2023

Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana. Wspólna akcja KAS i SG

fot. powierzone

fot. powierzone

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz funkcjonariusze z# Warmińsko-Mazurskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wykryli i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1,3 mln papierosów oraz ponad 10 ton tytoniu i krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 9,5 mln zł, a także dwie linie technologiczne do produkcji i pakowania papierosów. Zatrzymano 5 osób, którym przedstawiono zarzuty.

Nielegalna fabryka papierosów

W wyniku przeszukania wynajmowanych budynków w powiecie włocławskim funkcjonariusze znaleźli 2 linie technologiczne do produkcji papierosów, a także 4 inne maszyny i urządzenia do wytwarzania wyrobów tytoniowych (m.in. krajalnię, suszarnię). Organizator starał się aby działalność fabryki była niewidzialną dla organów ścigania instalując na jej terenie m.in. pomieszczenia mieszkalne i socjalne dla pracowników biorących bezpośredni udział w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych.

1,3 mln papierosów oraz ponad 10 ton tytoniu i krajanki tytoniowej

Funkcjonariusze przejęli 1,3 mln papierosów, ponad 10 ton tytoniu i krajanki tytoniowej, a także duże zapasy opakowań kartonowych i filtrów do papierosów. Fabryka mogła wyprodukować w ciągu doby do 2 mln szt. papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłacenia podatku akcyzowego i VAT, w przypadku sprzedaży nielegalnego tytoniu wyniosłyby ok. 12 mln zł.

Aresztowano 5 osób

Pięciu mężczyznom, Prokurator Rejonowy we Włocławku przedstawił zarzuty. Mieszkaniec Łodzi usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast 4 mężczyzn usłyszało zarzuty udziału z zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją nielegalnych papierosów, w tym wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych z podrobionymi znakami towarowymi. Włocławski Sąd zastosował wobec 5 zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Kierującemu grupą grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym grozi pobyt w więzieniu do 5 lat.

Materiał filmowy - link

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 34 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -8 (32)

    ***** ***, w dniu 14-03-2023 10:09:42 napisał:

    Rządowa mafia nie lubi konkurencji.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)