Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

01 października 2023

OSP w Rościminie wzbogaciła się o nowy wóz. Uroczyste powitanie

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

30 września 2023 roku na długo zapadnie w pamięci mieszkańców# Sołectwa Rościmin oraz mieszkańców Gminy Mrocza. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rościminie wzbogaciła się w fabrycznie nowy wóz strażacki ratowniczo – gaśniczy marki Ford Transit.

W uroczystym powitaniu wozu strażackiego uczestniczyli m.in.: Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza –Renata Jesionowska - Zawieja, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Tomasz Krakowski, Kierownik Referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska - Waldemar Chudzik oraz licznie zgromadzeni druhowie i mieszkańcy.

Nowy pojazd na podwoziu Ford Transit to auto o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Pojazd posiada układ napędowy 4x4 wraz z ogumieniem dostosowany do trudnych warunków terenowych. Zabudowę wykonano w formie kontenerowej z przygotowanym miejscem do transportu sprzętu pożarniczego oraz jednomodułową kabiną mogącą pomieścić 5 strażaków. Dodatkowo w pojeździe zainstalowano wyciągarkę samochodową, pneumatycznie podnoszony maszt oświetleniowy, radiotelefon, urządzenie sygnalizacyjno-ostrzegawcze pojazdu uprzywilejowanego.

Końcowa wartość zakupionego pojazdu wyniosła 494.989,00 zł. sfinansowana w 65% ze środków RPO, a pozostałą część w wysokości 35 % stanowiły środki pochodzące z budżetu Gminy Mrocza. Nowo pozyskany pojazd zastąpi wysłużonego ponad 30-letniego Żuka.

Materiał: Paweł Przybylski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)