Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

10 maja 2023

Uczniowie na warsztatach pszczelarskich. Cenne informacje i degustacja

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

Dnia 9 maja br. uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich pod hasłem „Wykorzystanie pszczelich produktów przez człowieka”, które odbyły się w Szkole Filialnej w Dębowie. Zajęcia prowadziła pani Ania - pszczelarz, która w fascynujący sposób opowiadała o tych małych owadach.

Warsztaty miały na celu zapoznanie uczniów z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wybiera się miód z ula oraz jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami, a także nauczyły się odróżniać pszczołę od osy. Następnie uczniowie otrzymali wosk pszczeli i kawałek sznurka, z którego samodzielnie i z dużym zaangażowaniem zwijali świece woskowe. Na koniec spotkania dzieci łączyły miód z różnymi dodatkami i degustowały różne gatunki miodu.

Dzięki tym zajęciom mali przyrodnicy mieli okazję dowiedzieć się co to są produkty pszczele i jakie jest ich zastosowanie.
Dziękujemy Pani Wandzie Olewicz-Chudej za zaproszenie na warsztaty.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)