Dziś mamy 2 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

10 maja 2023

Uczniowie na warsztatach pszczelarskich. Cenne informacje i degustacja

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

Dnia 9 maja br. uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich pod hasłem „Wykorzystanie pszczelich produktów przez człowieka”, które odbyły się w Szkole Filialnej w Dębowie. Zajęcia prowadziła pani Ania - pszczelarz, która w fascynujący sposób opowiadała o tych małych owadach.

Warsztaty miały na celu zapoznanie uczniów z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wybiera się miód z ula oraz jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami, a także nauczyły się odróżniać pszczołę od osy. Następnie uczniowie otrzymali wosk pszczeli i kawałek sznurka, z którego samodzielnie i z dużym zaangażowaniem zwijali świece woskowe. Na koniec spotkania dzieci łączyły miód z różnymi dodatkami i degustowały różne gatunki miodu.

Dzięki tym zajęciom mali przyrodnicy mieli okazję dowiedzieć się co to są produkty pszczele i jakie jest ich zastosowanie.
Dziękujemy Pani Wandzie Olewicz-Chudej za zaproszenie na warsztaty.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)