Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

06 września 2023

"Bezpieczna droga do szkoły". Wzmożone kontrole pojazdów przewożących dzieci

fot. WITD w Bydgoszczy

fot. WITD w Bydgoszczy

Od dnia 5 września br., Inspektorzy Transportu Drogowego# z Bydgoszczy, jak co roku, rozpoczęli wzmożone kontrole pojazdów wykonujących przewozy dzieci i młodzieży do placówek szkolnych i wychowawczych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Przedmiotowe kontrole w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", ukierunkowane przede wszystkim na sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, zostały zaplanowane we współpracy z Kuratorem Oświaty na terenie wszystkich powiatów.

Kujawsko-pomorscy inspektorzy do swoich działań wykorzystują Mobilną Linię Diagnostyczną oraz infrastrukturę wyznaczonych Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów.

Poza weryfikacją wymaganej dokumentacji, sprawdzana jest trzeźwość kierowców.

Podkreślić należy, iż bardzo szczegółowe kontrole stanu technicznego z wykorzystaniem aparatury diagnostycznej, prowadzone przez Inspekcje Transportu Drogowego realnie przyczyniają się do poprawy taboru wykorzystywanego do przewozu dzieci i młodzieży.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem autobusów do kontroli proszone są o kierowanie wniosków do WITD w Bydgoszczy pod numer telefonu 52 323 83 49 lub email gimbus@witd.bydgoszcz.pl

Działania prowadzone będą do końca września.

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 13 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  Demaskuj łgarstwo, w dniu 06-09-2023 18:07:18 napisał:

  Stałe i cyklicznie powtarzane pijarowe zagrania "akcji wszelakich" Czy dzieci-młodzież tylko tego jednego dnia lub tygodnia podróżują środkami transportu-? No nie-przez cały rok szkolny,a jakoś o wytężonej czy wzmożonych kontrolach ITD czy Policji nie słychać.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Ktoś, w dniu 06-09-2023 19:46:46 napisał:

  Niczym w okresie najgłębszej komuny, propaganda wręcz wzorcowa

  odpowiedz

  • 2 (6)

  oj, w dniu 06-09-2023 22:55:27 napisał:

  kontrole przy pomocy takiej stacji były prowadzone w szubinie na stacji pkp. po pierwsze teren pochylony - do ilu stopni pochyłu sprzęt kontrolny poprawnie pracuje?, teren pkp w szubinie jest terenem ZAMKNIĘTYM decyzją ministra, nie jest to teren, a tym bardziej droga PUBLICZNA. Czy inspektorzy mieli odpowiednie zezwolenia?? ale co się będzie jeden z drugim stawiał, tu się nie da, to go dojadą w innym miejscu. kiedyś wladza pałowała, a teraz takie pałki mają:)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Max, w dniu 08-09-2023 13:37:16 napisał:

  Cała ta kontrola to jedna wielka fikcja ! Szubinski przewoznik wg zamówienia gminy na dowóz dzieci do szkół w roku 2023 powinien podstawic wszystkie autokary a zamówiono chyba 14 sztuk ppdstawik 5-6 dlaczego ? Zapewne te sprawne stojace po krzakach realizowały zlecenia :-) Dlaczego nikt z gminy nie kontroluje tego nie interesuje się?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  qwe, w dniu 11-09-2023 09:36:57 napisał:

  Proponuję policji i straży miejskiej w szczególności zająć się prywatnym dowozem dzieci do szkoły i parkowaniem wokół szkół. Każdy rodzic podwozi dziecko po samo wejście zatrzymuje się wysadza Bąbelka często wyjmuje z bagażnika plecak, a reszta cierpliwie czeka aby wykonać ten sam manewr. Część rodziców natomiast ma fantazję parkować gdzie popadnie zajmując nawet trzy stanowiska lub zastawiając inne samochody nie licząc się z tym że ktoś może też się spieszyć np. do pracy. Najważniejsze że to on/ona musi zatrzymać ruch lub zaparkować, a nawet zablokować inne auto, no bo gdzie ma się zatrzymać. Ruch drogowy w Nakle to stan umysłu styl życia i chyba już tradycja.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)