Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2022

Dominacja jednego zespołu. Sebastian Wolko strzelcem 5. bramek

Na boisku w Kołaczkowie doszło do starcia miejscowego# zespołu LKS Szubinianka/Victoria z Dębem Potulice. Goście w obu połowach okazali się znacznie lepsi i zasłużenie wywieźli komplet oczek. Duża w tym zasługa Sebastiana Wolko, który zdobył 5 bramek.

Po ostatnich problemach kadrowych zespołu z Kołaczkowo, wreszcie sytuacja się odmieniła i do meczu z Dębem Potulice piłkarze przystąpili w bojowych nastrojach. Do dyspozycji trenera Czerwińskiego był ponownie bramkarz Jacek Paszkiewicz, ale również m.in. dwaj podstawowi zawodnicy pierwszego zespołu Szubinianki Szubin: Michał Machowski i Kamil Ośka. Rywal był jednak z tzw. górnej półki i od pierwszego gwizdka nie pozostawiał złudzeń, co do tego dlaczego tak jest. Na początku meczu bardzo dobrą okazję na bramkę zmarnował Łukasz Srokowski, który przegrał pojedynek sam na sam z Paszkiewiczem. Nie wykorzystana okazja zemściła się i w 19. minucie Machowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Strata bramki wyraźnie mobilizująco podziałała na gości, którzy właściwie przez cały czas nie schodzili z połowy Victorii. Efekt był tego taki, że zdobyli 4 bramki, właściwie rozstrzygając losy pojedynku. A wynik mógł być znacznie okazalszy, ale piłkarze z Potulic mieli problem z wykończeniem stworzonych sobie sytuacji. A w międzyczasie jeszcze rzut karny zmarnował Adam Przybylski, który nie trafił w bramkę. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Bardzo dobrze zaprezentował się zwłaszcza Sebastian Wolko, który w tej części gry zdołał skompletować klasycznego hat – tricka i zakończyć spotkanie z łącznym dorobkiem 5 goli. Jest to rzadko spotykany wyczyn, nawet na boiskach B – klasowych. Gospodarze nie byli w stanie wiele zrobić i dołożyli tylko jedną bramkę, którą zdobył Ośka.

LKS Szubinianka/Victoria Kołaczkowo – Dąb Potulice 2:8 (1:4)
Bramki: Michał Machowski, Kamil Ośka – Sebastian Wolko 5, Denis Piotrowski, Dawid Koliński, Łukasz Srokowski.

Oceń artykuł: 18 10