Dziś mamy 21 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2024

Dzieci odwiedziły pracowników urzędu. Wizyta w mroteckim ratuszu

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

29 kwietnia 2024 roku pracowników Urzędu Miasta# i Gminy w Mroczy odwiedziły dzieci z najstarszej grupy „PAPUG” Przedszkola Miejskiego w Mroczy wraz z: wychowawcą - Karoliną Kubicką, nauczycielem wspomagającym - Danutą Majcherczak oraz pomocą nauczyciela - Anną Gapa. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z informacjami na temat naszego regionu oraz symboli miejskich.

Dzieci miały okazję zwiedzić budynek Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy w towarzystwie Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renaty Jesionowskiej – Zawieja, która przekazywała różnego rodzaju ciekawostki dotyczące Gminy Mrocza.

Największą ciekawość wzbudziła opowieść o najważniejszym symbolu Gminy – owieczce Cudce, o której dzieci mogły usłyszeć zarówno od Pani  Sekretarz, jak i w gabinecie Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosława Okonka, który czekał na dzieci ze słodkościami.

Na pamiątkę wizyty przedszkolaki pozowały w fotelach włodarzy, a na zakończenie otrzymały maskotkę Cudkę oraz słodkości.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)