Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2024

Dzieci odwiedziły pracowników urzędu. Wizyta w mroteckim ratuszu

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

29 kwietnia 2024 roku pracowników Urzędu Miasta# i Gminy w Mroczy odwiedziły dzieci z najstarszej grupy „PAPUG” Przedszkola Miejskiego w Mroczy wraz z: wychowawcą - Karoliną Kubicką, nauczycielem wspomagającym - Danutą Majcherczak oraz pomocą nauczyciela - Anną Gapa. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z informacjami na temat naszego regionu oraz symboli miejskich.

Dzieci miały okazję zwiedzić budynek Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy w towarzystwie Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renaty Jesionowskiej – Zawieja, która przekazywała różnego rodzaju ciekawostki dotyczące Gminy Mrocza.

Największą ciekawość wzbudziła opowieść o najważniejszym symbolu Gminy – owieczce Cudce, o której dzieci mogły usłyszeć zarówno od Pani  Sekretarz, jak i w gabinecie Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosława Okonka, który czekał na dzieci ze słodkościami.

Na pamiątkę wizyty przedszkolaki pozowały w fotelach włodarzy, a na zakończenie otrzymały maskotkę Cudkę oraz słodkości.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)