Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2022

Ewa Karkowska i Jan Rosiński w stolicy. I turniej widzów kanału Warcaby.TV

1 czerwca Ewa Karkowska i Jan Rosiński wzięli udział w# finałowym I turnieju widzów kanału Warcaby.TV.

Warunkami udziału w tych rozgrywkach były konkursy, które zostały wygrane przez mroteckich zawodników. Mistrzostwa zostały rozegrane w najwyższym luksusowym apartamentowcu w Europie przy ul. Złotej 44 w Warszawie, w mieszkaniu o wartości 5,5 mln złotych. Co ciekawe, dwa piętra niżej swoją posiadłość ma Robert Lewandowski. W tym samym budynku apartamenty posiadają także inne gwiazdy m.in. Jakub Błaszczykowski oraz Joanna Krupa. Z okien wieżowca można było dostrzec panoramę Warszawy.

Organizatorem oraz pomysłodawcą I turnieju widzów kanału Warcaby.TV był Prezes Polskiego  Związku Warcabowego Damian Reszka. Zawody rozpoczęły się od losowania drabinki rozgrywek. Wprowadzono ciekawą formułę zawodów. Gracze z niższymi rankingami FMJD otrzymywali odpowiednią do różnicy rankingów rekompensatę w postaci przewagi pionów. Jan Rosiński zakończył udział w mistrzostwach na ćwierćfinale po przegranej partii z Przemysławem Maśloną. Natomiast Ewa Karkowska dostała wolny los w ćwierćfinale i automatycznie awansowała do półfinału, w którym sprawiła ogromną sensację pokonując aktualnego mistrza Polski w warcabach błyskawicznych Jakuba Gazdę. W finale Ewa Karkowska przegrała na czas z Bogdanem Bańkowskim. Za wyniki w mistrzostwach Ewa Karkowska wygrała 500 złotych, a Jan Rosiński 100 złotych. Po rozgrywkach odbyła się integracja warcabowego środowiska. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy poznać nowych znajomych i świetnie spędzić czas w ciekawym gronie.

Autorzy: Ewa Karkowska i Jan Rosiński 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)