Dziś mamy 4 lutego 2026, środa, imieniny obchodzą:

15 grudnia 2025

Zajęcia terenowe dla uczniów. Integracja zespołowa

fot. powierzone

fot. powierzone

W Jednostce Ratownictwa Specjalnego #im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Kowalewku odbywają się zajęcia szkoleniowe dla uczniów klas mundurowych.

Mundurowa młodzież w weekendy spędza aktywnie czas na zajęciach pozalekcyjnych umożliwiających uzupełnienie zdobytej wiedzy w szkołach. Zajęcia terenowe pozwalają na weryfikację umiejętności oraz wzmacniają tężyznę fizyczną, co z kolei wpływa na integrację zespołową. Tematyka zajęć obejmuje między innymi nawigację terenową, zasady posługiwania się bronią palną, budowę schronień tymczasowych, elementy ratownictwa technicznego, pierwszą pomoc przedmedyczną. Szkolenia prowadzone są nieodpłatnie w ramach Statutowej działalności JRS i mają charakter otwarty. Warunkiem uczestnictwa jest zgoda opiekunów prawnych na udział oraz brak przeciwskazań zdrowotnych. Zachęcamy młodzież z terenu powiatu nakielskiego do aktywnego włączania się w prowadzone zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 25 27

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (7)

    Polak, w dniu 15-12-2025 22:12:43 napisał:

    Mięso, mięso, mięso.. Widzę że szykujecie młodych pełną parą. Giermki uni.

    odpowiedz

    • -6 (12)

    Polak2, w dniu 16-12-2025 06:22:51 napisał:

    Ja jestem za tym, żebyśmy mieli co jakiś czas szkolenia wojskowe, jak Szwajcarzy i broń w domu, ale też żeby świadomość w narodzie była wyższa i żebyśmy nie głosowali na rudych anty-Polaków.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zeszyt A4 w trzy linie 32 kartki Interdruk – do nauki pisania
9,99PLN
Zeszyt w kratkę A5 Interdruk 32 kartek
2,80PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone# jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom. Zosia i Nikodem w czołówce

Zofia i Nikodem to najpopularniejsze imiona #nadawane dzieciom w ostatnim półroczu 2025 roku. Tak wynika z najnowszego rankingu Ministerstwa Cyfryzacji. Pełne zestawienie i szczegółowe statystyki można znaleźć na portalu dane.gov.pl.

(czytaj więcej)
0

Śnieżny Księżyc rozświetli niebo. Lutowa pełnia

Dziś na niebie będziemy mogli podziwiać #drugą pełnię Księżyca w tym roku. Nasz naturalny satelita osiągnie pełną fazę późnym wieczorem, a dokładny moment maksimum zjawiska przypadnie w Polsce o godzinie 23:09. To doskonała okazja, by spojrzeć w górę i zobaczyć Srebrny Glob w całej jego okazałości.

(czytaj więcej)
0

Dwóch spichlerzy nie udało się uratować. Pomagali strażacy z Nakła i Szubina

5 lutego 1960 roku#. Wydarzenia tamtego dnia spowodowały olbrzymią stratę dla Bydgoszczy.

(czytaj więcej)