Dziś mamy 31 stycznia 2026, sobota, imieniny obchodzą:
22 stycznia 2026
Na pomoc ptakom. Pokazali, że mają wielkie serca
fot. SP Witosław
Zima to trudny czas dla ptaków#, dlatego uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu pokazali, że mają wielkie serca.
Dzieci posprzątały przyszkolne karmniki i uzupełniły je w odpowiedni pokarm, dbając o swoich skrzydlatych przyjaciół.
W ramach realizowanego tematu „Ptasia stołówka” uczniowie uczą się, jak mądrze pomagać ptakom, zwłaszcza teraz, gdy panują mrozy i jest naprawdę zimno.
Brawo dla naszych małych opiekunów przyrody!
Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Zima to czas, kiedy nasz organizm #jest szczególnie narażony na przeziębienia, infekcje i osłabienie odporności. Niskie temperatury, wiatr i brak słońca sprawiają, że łatwiej chorujemy i czujemy się zmęczeni. Warto więc wspierać organizm naturalnymi sposobami - jednym z najlepszych jest imbir.
Rok 2025 był dla 8 K-PBOT okresem konsekwentnej #realizacji zadań szkoleniowych i operacyjnych. Żołnierze Brygady realizowali zadania wynikające z planów szkoleniowych oraz bieżących potrzeb systemu bezpieczeństwa państwa, jednocześnie aktywnie współpracując z innymi jednostkami Wojska Polskiego, administracją publiczną i służbami ratowniczymi.
Dzień Kryptologii (25 stycznia) #to dzień poświęcony ludziom, którzy wygrywali intelektem — polskim kryptologom z Biura Szyfrów, którzy jako pierwsi złamali szyfr niemieckiej Enigmy.