Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Jaki samochód dla młodego kierowcy z Mroczy? Co wybrać na początek?

fot. pow.

fot. pow.

Pierwszy samochód to ważny wybór dla początkującego kierowcy.# Powinien być bezpieczny, dostosowany do założeń budżetowych oraz umiejętności na drodze. Sprawdź, jakie marki cieszą się największą popularnością wśród kupujących, a jakie są szczególnie polecane dla początkujących. Dowiedz się też, o czym warto pamiętać podczas wyboru pierwszego auta.Co należy wziąć pod uwagę, kupując pierwszy samochód?

Najważniejszymi kryteriami, które warto wziąć pod uwagę, wybierając pierwszy samochód, są:

• Bezpieczeństwo

To zdecydowanie najważniejszy czynnik, który trzeba przeanalizować, kupując pierwszy pojazd. Po zakończonym kursie na prawo jazdy i zdaniu egzaminów tak naprawdę przechodzi się do praktyki. Bez instruktora czy egzaminatora obok znacznie łatwiej o stłuczkę lub wypadek. Aby zminimalizować ich ryzyko, warto zadbać o takie elementy w pojeździe jak ABS (system skraca drogę hamowania, utrzymuje kierunek jazdy i zwiększa przyczepność kół), poduszki powietrzne czy wspomaganie kierownicy. Przydatne będą też m.in. czujniki parkowania, które ułatwią manewry.

• Stawki OC

Tanie OC dla młodego kierowcy to bardzo ważny aspekt. Warto zwrócić uwagę na to, że jednym z czynników, który wpływa na cenę polisy, jest właśnie marka, konkretny model czy wiek pojazdu. Przed zakupem wybranego auta warto przeanalizować stawki TU (towarzystw ubezpieczeniowych) i wybrać samochód dostosowany do założeń budżetowych związanych z jego utrzymaniem.

• Bieżące koszty utrzymania

Cena OC samochodu to koszt, którego mają świadomość początkujący kierowcy. Warto jednak pamiętać, że nie jest on jedynym, który generuje eksploatacja pojazdu. Należy wziąć pod uwagę m.in. spalanie, stan techniczny auta (im jest lepszy, tym najpewniej samochód będzie wymagał mniejszej ilości napraw) czy zakres przeprowadzanych dotąd działań regeneracyjnych.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, łatwiej będzie wybrać samochód na miarę swoich potrzeb. Oczywiście bardzo ważny jest też sam budżet na zakup pojazdu, jednak jest on kwestią bardzo indywidualną.

Jakie samochody wybierają młodzi kierowcy?

Z kalkulacji porównywarki Rankomat.pl wynika, że w III kwartale 2021 roku młodzi kierowcy między 18-25 rokiem życia najczęściej rejestrowali pojazdy marek (kolejno):
1. Audi
2. Volkswagen
3. BMW
4. Opel
5.Ford

Pierwszy samochód dla młodego kierowcy to m.in. BMW seria 3, Audi A4 czy Volkswagen Golf. Czy tego rodzaju wybory są dobre? To zależy — od umiejętności kierowcy, jego założeń budżetowych i oczekiwań. Dla wspomnianych modeli TU przygotowują stosunkowo drogie oferty polis. Jednak nie są to jedyne aspekty, które należy uwzględnić. Ważny jest też stan techniczny pojazdów, niezawodność silników, spalanie czy awaryjność — i to właśnie te czynniki warto porównać w związku z konkretnym wyborem.

Przed zakupem auta najlepiej skonsultować się z mechanikiem. Każdy używany samochód to w pewnym sensie pudełko niespodzianka, bo nie wiadomo, co kryje się w środku. Jednak jazda próbna, analiza dokumentów i sprawdzenie najważniejszych układów znacznie ułatwią Ci wybór. Dzięki temu będziesz wiedział, czy dany pojazd będzie dla Ciebie dobrą opcją.

 

Material Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)