Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023

KAS skontrolowała jedną ze spółek. Firmy wpłaciły zaległy podatek

fot. wikipedia.pl (Mateuszgdynia)

fot. wikipedia.pl (Mateuszgdynia)

Pracownicy KAS z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu #ustalili podczas kontroli jednej ze spółek, że podatnik obniżył kwoty należnego podatku VAT posługując się tzw. fikcyjnymi fakturami, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji gospodarczych.

W wyniku podjęcia kontroli u niektórych kontrahentów spółki, a także skierowania do pozostałej części kontrahentów pism z zapytaniami o wybrane szczegóły transakcji z kontrolowaną spółką, 18 jej partnerów handlowych usunęło z ewidencji VAT faktury, na których jako wystawca figurowała ww. spółka.

Firmy zgodziły się z wynikami kontroli, złożyły korekty deklaracji i wpłaciły blisko 1,5 mln zł zaległego podatku.

***

Typowanie podmiotów do kontroli opiera się na podstawie analizy ryzyka. Nasi pracownicy kontrolują tylko wytypowane podmioty, co do których istnieje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości. Uprawnienia, jakie posiada KAS, w połączeniu z systemami informatycznymi oraz narzędziami analitycznymi, dają możliwość zebrania lepszego materiału dowodowego, co skutkuje wyższą skutecznością kontroli.

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (8)

    Zdziś, w dniu 09-12-2023 10:12:10 napisał:

    Imię i nazwisko tego cwaniaka? Wszyscy płacą uczciwie podatki a ta ginda kombinuje..Pewnie wyborca PO. Trzeba mu może ucho wykręcić porządnie....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Konstrukcje stalowe
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Budowa magazynów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)